14.08.2016 r. Komenda Hufca Związku Harcerstwa Polskiego i Stowarzyszenie Przyjaciół Harcerstwa w Głubczycach była organizatorem harcerskiego pikniku kolejowego „ŚCITOR 2016” w Ściborzycach Małych. Piknik odbył się na nieczynnej już stacji kolejowej, a główną atrakcją wśród małych gości, był przejazd drezyną spalinową


Na tegorocznym pikniku kolejowym wśród zaproszonych gości byli: Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej Pan Tadeusz Ciechanowski i Pan Edward Wołoszyn, Przedstawiciel Rady Powiatu Pan Bogdan Kulik oraz sołtysi z okolicznych wiosek. Zakład Linii Kolejowych w Opolu reprezentowany był przez Zastępcę Dyrektora Linii Kolejowych w Opolu Pana Zbigniewa Makowskiego oraz Panią Barbarę Matejko, która przywiozła nam materiały promocyjno-informacyjno na temat bezpiecznego przejazdu. Na pikniku gościł również Pan Piotr Krywult, emerytowany już Zastępca Dyrektora Zakładu Linii Kolejowych w Opolu.

Dyrektor ZLK Pan Tomasz Graczykowski oraz Zastępca Dyrektora ZLK Pan Zbigniew Makowski za pomoc w uporządkowaniu odcinka linii torów i długoletnią współpracę z Komendą Hufca Związku Harcerstwa Polskiego w Głubczycach otrzymali statuetkę „Dar Serca”. Odznaczenie wręczył członek Rady Przyjaciół Harcerstwa w Głubczycach Pan Adam Buchaniec.

Piknik kolejowy „ŚCITOR 2016” zgromadził około 200 osób, głównie mieszkańców Ściborzyc Małych, Pomorzowic, Klisina, Pomorzowiczek i Tarnkowej. Uczestnicy pikniku mieli możliwość spotkania się ze współczesnymi i emerytowanymi już kolejarzami, wśród których był Pan Piotr Kopczyk, Miłośnik Linii Kolejowych, a zarazem Ostatni Zawiadowca na stacji Głubczyce.

Czas na świeżym powietrzu umilał nam zespół muzyczny „Muzozaury” z Głubczyc. Patronat medialny nad całą imprezą objęła lokalna prasa i telewizja.

Dziękujemy Wszystkim, którzy zaangażowani byli w pomoc przy przygotowaniu tegorocznego pikniku kolejowego. Szczególne podziękowania należą się Zakładowi Linii Kolejowych w Opolu za pomoc w uporządkowaniu odcinka torów, a także Panu Henrykowi Remisz i jego małżonce za udostępnienie i prowadzenie drezyny.

dh Anna Mazur

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Wprowadź swoje imię

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.