Raport zdarzeń KP PSP 2016.08.08-21

W okresie od 8 do 21 sierpnia odnotowaliśmy 21 zdarzeń i było to 13 miejscowych zagrożeń, 7 pożarów i 1 alarm fałszywy

0
Raport zdarzeń KP PSP 2016.08.08-21 / © fot. KPPSP Głubczyce

W okresie od 8 do 21 sierpnia odnotowaliśmy 21 zdarzeń i było to 13 miejscowych zagrożeń, 7 pożarów i 1 alarm fałszywy


10 sierpnia około godz. 10.00 na drodze wojewódzkiej pomiędzy Kietlicami a Klisinem doszło do niegroźnej kolizji samochodu osobowego marki Jeep. Przypuszczalnie w wyniku śliskiej nawierzchni po opadach deszczu pojazd zjechał do przydrożnego rowu. Kierującemu pojazdem nic się nie stało i nie wymagał on interwencji służb medycznych. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu zasilania z akumulatora oraz kierowaniu ruchem drogowym.

14 sierpnia otrzymaliśmy zgłoszenie o kolizji pojazdu marki Honda. Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastępów straży zastano samochód w rowie przy drodze wojewódzkiej pomiędzy Branicami a Niekazanicami. Pojazdem podróżowały dwie osoby nie wymagające pomocy medycznej. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu dopływu prądu z akumulatora oraz zakręceniu zaworu butli gazowej w pojeździe.

21 sierpnia przypuszczalnie w wyniku podpalenia doszło do pożaru sterty słomy w miejscowości Raków. Po uzyskaniu zgłoszenia około godz. 2.00 w nocy do zdarzenia zadysponowano 7 zastępów straży z JRG Głubczyce oraz OSP z Gminy Baborów. Działania straży polegały m.in. na podaniu 4 prądów wody w natarciu i obronie, dowożeniu wody do miejsca pożaru oraz dozorowaniu i dogaszeniu dopalającej się sterty słomy.

Ponadto:
– pięciokrotnie wyjeżdżaliśmy do usunięcia agresywnie zachowujących się owadów błonkoskrzydłych,
– pompowaliśmy wodę z zalanych piwnic w Ściborzycach Wielkich i Dzbańcach,
– gasiliśmy pożary ściernisk w Kietrzu, Suchej Psinie, Kozłówkach, Nowej Cerekwi i Głubczycach,
– udzielaliśmy pomocy Policji w otwarciu mieszkania w Głubczycach.

kpt. Waldemar Hołownia

Poprzedni artykułKoncerty organowe w Bliszczycach
Następny artykułWiadomości TV Pogranicze 2016.08.30
Wydarzenia, newsy, wywiady, fotorelacje z gminy Głubczyce. Portal współpracuje z miesięcznikiem "Głos Głubczyc" i TV Pogranicze. TwojeGlubczyce.pl to Twój portal regionalny! Jeśli masz informację o ciekawym wydarzeniu, napisz! kontakt@twojeglubczyce.pl tel.: +48 600 806 804

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Wprowadź swoje imię

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.