Pożegnanie O. Mieczysława Lenarda

W niedzielę, 14 sierpnia 2016 r. podczas uroczystej mszy św. koncelebrowanej w kościele O. O. Franciszkanów o godzinie 10:30 miało miejsce oficjalne pożegnanie O. Mieczysława Lenarda – dyrektora franciszkańskiego Ośrodka Pomocy Dzieciom w Głubczycach

0

W niedzielę, 14 sierpnia 2016 r. podczas uroczystej mszy św. koncelebrowanej w kościele O. O. Franciszkanów o godzinie 10:30 miało miejsce oficjalne pożegnanie O. Mieczysława Lenarda – dyrektora franciszkańskiego Ośrodka Pomocy Dzieciom w Głubczycach


Po czterech latach kapłańskiej i zakonnej posługi w Głubczycach Ojciec dyrektor dekretem prowincjała zostaje przeniesiony do klasztoru we Wrocławiu, by objąć funkcję przełożonego, czyli gwardiana. A przypomnijmy, że przybył do naszego miasta w sierpniu 2012 r., aby pełnić rolę dyrektora w/w Ośrodka.

W części końcowej pożegnalnej mszy św. przedstawiciele różnych środowisk skierowali do Ojca Mieczysława serdeczne wyrazy wdzięczności, ofiarowali kwiaty i symboliczne upominki. A gamę wzruszających wystąpień rozpoczęła Maria Farasiewicz, adresując doń w imieniu własnym, jak i całej lokalnej społeczności wierszowane podziękowanie swojego autorstwa. Oto jego treść:

Za cztery minione lata,
Za posługę kapłańską i zakonne wrota;
Za słowo Boże i jego moc,
Za otwartego serca pełen trzos;
Za rozmowy i relacje,
Za spotkania i przyjaźnie;
Za życzliwość i pogodę ducha,
Za opiekę nad podopiecznymi ośrodka;
Za wrażliwość i umiłowanie sztuki,
Za wznoszenie franciszkańskiej szopki;
Za dbałość o celebrację i obrzędy liturgii,
Za dostrzeganie potrzebujących ludzi;
Za udział w programie BEZ BARIER,
Za integrację z niosącymi brzemię;
Za prelekcje w murach MECHANIKA,
Za świadectwo Świętego Franciszka;
Za współpracę, wolontariat i zaangażowanie,
Za pieczę nad ministranckim stanem;
Za postawę godną,
Za życiową mądrość;
Za to, że byłeś wśród nas,
Za to, że błogosławiłeś nam.
Bóg zapłać!

Z kolei w imieniu Burmistrza Głubczyc – Adama Krupy głos zabrała reprezentująca Urząd Miejski Anna Rydzak. Nie mogło też zabraknąć jakże miłych słów od ministrantów, nad którymi O. Mieczysław sprawował opiekę.

Oto jeden z nich, przywołując wspólnie przeżyte chwile, wyjazdy i wycieczki, nie omieszkał przypomnieć niezliczone ilości zjedzonej pizzy! Zatem nostalgia i sentyment przeplatały się w tej podniosłej chwili z humorem.

Warto też wspomnieć, że O. Jacek w ciepłych słowach w imieniu braci zakonnej wyraził swą wdzięczność za wspólne lata franciszkańskiej posługi i zakonne braterstwo.

Wzruszony O. Mieczysław podziękował zaś wszystkim wiernym za pełen sympatii i życzliwości pobyt na ziemi głubczyckiej, otrzymane dobro, współpracę i jakże serdeczne pożegnanie.

Tak oto O. Mieczysław Lenard zapisał kolejne karty księgi kapłańskiej, zakonnej i społecznej naszego miasta.

Jako redakcja dołączamy się do wszystkich podziękowań i życzymy Ojcu dużo zdrowia i wszelakiej pomyślności na kolejnym etapie życia zakonnego. Szczęść Boże!

Redakcja ZSM

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Wprowadź swoje imię

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.