Koncerty organowe w Bliszczycach

Koncerty organowe na instrumencie J. Habela w kościele pw. św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Bliszczycach. "Joseph Habel (1840-1920) – organmistrz z Bliszczyc na Śląsku"

0

Koncerty organowe na instrumencie J. Habela w kościele pw. św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Bliszczycach. “Joseph Habel (1840-1920) – organmistrz z Bliszczyc na Śląsku”


Diecezjalny Instytut Muzyki Kościelnej w Opolu (dyr. ks. prof. UO dr hab. Grzegorz Poźniak) w partnerstwie z Hochschule für Katholische Kirchenmusik und Musikpädagogik w Ratyzbonie (rektor prof. Stefan Baier) realizuje projekt badawczy ze środków Fundacji Współpracy Polsko-Niemieckiej zatytułowany Joseph Habel (1840-1920) – organmistrz z Bliszczyc na Śląsku. W ramach projektu odbędą się dwa koncerty organowe na instrumencie Josepha Habela w kościele pw. św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Bliszczycach.

 

26 sierpnia, godz. 18.30
prof. Stefan Baier (rektor Hochschule für Katholische Kirchenmusik und Musikpädagogik, Ratyzbona)

 

18 września, godz. 15.00
Kornelia Cichoń (studentka Hochschule für Katholische Kirchenmusik und Musikpädagogik, Ratyzbona)

 

Informacje o projekcie: http://dimk.diecezja.opole.pl

Informacje o prof. Baierze: http://muzykologia.uni.opole.pl

Habel_koncerty

Poprzedni artykułPożegnanie O. Mieczysława Lenarda
Następny artykułRaport zdarzeń KP PSP 2016.08.08-21
Wydarzenia, newsy, wywiady, fotorelacje z gminy Głubczyce. Portal współpracuje z miesięcznikiem "Głos Głubczyc" i TV Pogranicze. TwojeGlubczyce.pl to Twój portal regionalny! Jeśli masz informację o ciekawym wydarzeniu, napisz! kontakt@twojeglubczyce.pl tel.: +48 600 806 804