Znalazł niewybuch – wziął ze sobą

Przez kilka godzin policjanci zabezpieczali miejsce odnalezienia niewybuchu z czasów II wojny światowej. Interwencja dotyczyła 47-latka, który przyniósł granat do miejsca zamieszkania

0

Przez kilka godzin policjanci zabezpieczali miejsce odnalezienia niewybuchu z czasów II wojny światowej. Interwencja dotyczyła 47-latka, który przyniósł granat do miejsca zamieszkania


Policjanci ostrzegają, że takich przedmiotów pod żadnym pozorem nie wolno dotykać ani przenosić!

Całkowity brak wyobraźni kierował 47 – latkiem, który znaleziony granat zostawił w miejscu publicznym w bezpośrednim sąsiedztwie budynku wielorodzinnego. Mężczyzna swoim postępowaniem spowodował bezpośrednie zagrożenie życiu i zdrowiu wielu osób.

Do niebezpiecznego zdarzenia doszło 27 lipca br. na terenie Głubczyc. 47- letni mężczyzna podczas spaceru znalazł granat typ F1 i postanowił go zabrać do miejsca zamieszkania.
Policjanci po otrzymaniu zgłoszenia, zidentyfikowali granat, powiadomili grupę pirotechniczną SPAP oraz ewakuowali ludzi z budynku mieszkalnego przy którym mężczyzna zostawił znalezisko. Przez kilka godzin policjanci zabezpieczali miejsce niewybuchu z czasów II wojny światowej. Na miejscu pojawiła się grupa, która zabrała granat i dokonała jego neutralizacji.

Co należy robić w przypadku natrafienia na niewybuchy – W żadnym wypadku nie można ich podnosić, odkopywać, przenosić, wrzucać do ogniska ani do stawów czy głębokich rowów.
Instrukcja jest prosta – natychmiast powiadamiamy policję, która oceni sytuację i w razie konieczności skontaktuje się z patrolem saperskim.
Policjanci przestrzegają, że mimo upływu lat wojskowy materiał wciąż zachowuje swoje właściwości i jest odporny na działanie wszelkich warunków atmosferycznych.

Źródło: www.glubczyce.policja.gov.pl

Poprzedni artykułZatrzymani za posiadanie narkotyków
Następny artykułWiadomości TV Pogranicze 2016.08.09
Wydarzenia, newsy, wywiady, fotorelacje z gminy Głubczyce. Portal współpracuje z miesięcznikiem "Głos Głubczyc" i TV Pogranicze. TwojeGlubczyce.pl to Twój portal regionalny! Jeśli masz informację o ciekawym wydarzeniu, napisz! kontakt@twojeglubczyce.pl tel.: +48 600 806 804