Raport zdarzeń KP PSP 2016.07.25-31

W okresie od 25 do 31 lipca odnotowaliśmy 38 zdarzeń i było to 35 miejscowych zagrożeń, 2 pożary i 1 alarm fałszywy

0

W okresie od 25 do 31 lipca odnotowaliśmy 38 zdarzeń i było to 35 miejscowych zagrożeń, 2 pożary i 1 alarm fałszywy


W tym okresie najwięcej interwencji odnotowaliśmy w miejscowości Ściborzyce Wielkie gdzie w wyniku intensywnych opadów deszczu doszło da zalania dróg i wielu posesji. Łącznie w minionym tygodniu było to 19 zdarzeń. 27 lipca zabezpieczaliśmy posesje workami z piaskiem a następnego dnia wypompowywaliśmy wodę z 9 zalanych piwnic i budynków gospodarczych w tej miejscowości. Podobna sytuacja w Ściborzycach Wielkich wydarzyła się dnia 31 lipca.

Ponadto w wyniku intensywnych opadów deszczu interweniowaliśmy w miejscowościach: Głubczyce, Kietrz, Rozumice, Nowa Cerekwia, Raków, Wiechowice oraz w Pilszczu gdzie płynąca woda mocno uszkodziła nawierzchnię drogi.

Trzykrotnie usuwaliśmy drzewa i konary w Ściborzycach Wielkich, Kietrzu oraz na trasie pomiędzy Kietrzem a Ściborzycami Wielkimi.

26 lipca gasiliśmy pożar ścierniska na polu pomiędzy Baborowem a Dobrosławicami. Drugi pożar to pożar transformatora w miejscowości Dzielów, który powstał dnia 31 lipca.

25 lipca na trasie Radynia – Opawica około godz. 15.40 doszło do niegroźnego wypadku samochodowego. Kobieta kierująca pojazdem marki Skoda prawdopodobnie w wyniku zaśnięcia zjechała na pobocze drogi. Przybyli na miejsce policjanci pomogli kobiecie wydostać się na zewnątrz pojazdu. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu dopływu prądu z akumulatora oraz pomocy w wydobyciu pojazdu z rowu.

kpt. Waldemar Hołownia

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Wprowadź swoje imię

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.