7 sierpnia na głubczyckim rynku w ramach Plenerowej Sceny Głubczyckich Dni Kultury wystąpi wspaniały basista Łukasz Gorczyca


Łukasz Gorczyca, niezwykle pracowity polski basista do tej pory kojarzony głównie z pracą w sekcjach z zaprzyjaźnionymi gitarzystami, postanowił wydać kilka swoich autorskich kompozycji. Wśród tytułowych przyjaciół nie zabrakło Jennifer Batten czy Krzysztofa Pumy Piaseckiego.

Polacy pokochali brzmienie gitary basowej jako instrumentu solowego za sprawą Krzysztofa Ścierańskiego. Krakowski wirtuoz na początku lat 80. XX wieku, korzystając z elektronicznych pamięci i automatów perkusyjnych nie tylko nagrywał przebojowe instrumentalne płyty, ale potrafił dawać fantastyczne one man show prezentując te utwory przed publicznością.Trudno się zatem dziwić, że znacznie młodszy od Ścierańskiego muzyk rozpoczyna swój krążek kompozycją „Happy mustard” będącą swego rodzaju ukłonem w stronę mistrza jazzowego basu. To właściwie kilka nałożonych na siebie linii basu z basem również w roli instrumentu solowego, z niewielką ilością piana rhodesa obsługiwanego przez Adama Drzewieckiego.

W „Look at the East” do Gorczycy dołącza Krissy Matthews, młody gitarzysta z Wielkiej Brytanii. Choć trio, bo na bębnach gra stały towarzysz walki basisty Tomasz Dominik, zwykle w Polsce wycinało bluesa, tym razem gra typowy instrumentalny utwór rockowy w klimacie Joe Satrianiego. Matthewsowi nie brakuje bluesowego serca do gry, która momentami przypomina dialog ze słuchaczem, jednak wydaje się, że w studiu był nieco spięty.

Grywająca swego czasu trasy z Michaelem Jacksonem Jennifer Batten w „Luxury Hotel” dobrze się czuje w atmosferze elektro funku. Tym razem na instrumentach klawiszowych gra niezwykle utalentowany w swojej kategorii Jacek Prokopowicz. Wszyscy muzycy wykorzystują brzmienia z początku lat 80. XX wieku zabierając słuchaczy w bardzo sentymentalną, a jednocześnie pozbawioną nudy podróż. Jennifer Batten, jak przystało na gwiazdę, nie idzie na łatwiznę i choć nie gra za wiele, słychać, że jej solo było przemyślane.

 

Źródło: www.bluesonline.pl

Gorczyca-i-Przyjaciele-PLAKAT

Poprzedni artykułWiadomości TV Pogranicze 2016.08.02
Następny artykułZatrzymany tuż po włamaniu
Wydarzenia, newsy, wywiady, fotorelacje z gminy Głubczyce. Portal współpracuje z miesięcznikiem "Głos Głubczyc" i TV Pogranicze. TwojeGlubczyce.pl to Twój portal regionalny! Jeśli masz informację o ciekawym wydarzeniu, napisz! kontakt@twojeglubczyce.pl tel.: +48 600 806 804