Raport zdarzeń KP PSP 2016.07.18-24

W okresie od 18 do 24 lipca odnotowaliśmy 11 zdarzeń i było to 5 miejscowych zagrożeń, 5 pożarów i 1 alarm fałszywy

0
Pożar w Tłustomostach / © fot. KP PSP

W okresie od 18 do 24 lipca odnotowaliśmy 11 zdarzeń i było to 5 miejscowych zagrożeń, 5 pożarów i 1 alarm fałszywy


20 lipca około godz. 11:00 otrzymaliśmy zgłoszenie o wydobywającym się dymie z jednego z mieszkań na I piętrze w bloku na Alejach Śląskich w Głubczycach. Po wejściu strażaków do wewnątrz mieszkania przez okno stwierdzono iż przyczyną wydobywającego się dymu była przypalona potrawa na kuchence gazowej. W czasie tego zdarzenia na szczęście nikomu nic się nie stało.

23 lipca około godz. 15:40 do SK w Głubczycach wpłynęło zgłoszenie o pożarze zboża na pniu w okolicach miejscowości Tłustomosty. Po przybyciu zastępów straży zastano palącą się pszenicę na obszarze około 7 hektarów. Działania straży polegały na podaniu łącznie 8 prądów wody w natarciu na palącą się pszenicę oraz nasyp kolejowy a następnie dogaszeniu przy użyciu tłumic.

W działaniach łącznie wzięło udział 15 zastępów straży z powiatu głubczyckiego i raciborskiego. Straty oszacowano na około 45 tys.zł. Zdjęcia z tego pożaru udostępnili strażacy z OSP Baborów.

24 lipca w miejscowości Czerwonków doszło do pożaru w budynku przetwórstwa mięsnego. Po dojeździe zastępów straży stwierdzono iż w wyniku zwarcia w instalacji elektrycznej doszło do zapalenia się klimatyzatora oraz poszycia sufitu w jednym z pomieszczeń. Straty podczas tego pożaru oszacowano na około 10 tys.zł. W działaniach wzięły udział 4 zastępy straży.

Ponadto:
– trzykrotnie udzielaliśmy pomocy przy usuwaniu agresywnie zachowujących się owadów,
– usunęliśmy w Bogdanowicach zaskrońca z terenu posesji,
– ściągnęliśmy niebezpiecznie zwisającą deskę z dachu w Głubczycach,
– gasiliśmy pożar kombajnu w Chróstnie,
– gasiliśmy pożar folii i innych tworzyw sztucznych w Rożnowie.

Rzecznik prasowy KPPSP w Głubczycach kpt. mgr inż. Waldemar Hołownia

Poprzedni artykułPijani kierowcy na drogach
Następny artykułWystęp zespołu pieśni i tańca “Śląsk”
Wydarzenia, newsy, wywiady, fotorelacje z gminy Głubczyce. Portal współpracuje z miesięcznikiem "Głos Głubczyc" i TV Pogranicze. TwojeGlubczyce.pl to Twój portal regionalny! Jeśli masz informację o ciekawym wydarzeniu, napisz! kontakt@twojeglubczyce.pl tel.: +48 600 806 804