Pijani kierowcy na drogach

W przeciągu ostatnich dni głubczyccy policjanci zatrzymali 4 kierowców pod wpływem alkoholu. Rekordzista miał w organizmie blisko 2 promile

0

Zrobiło się ciepło, bawimy się, rozpalamy grille, pijemy alkohol. Nie wsiadajmy jednak za kierownicę po jego spożyciu! W przeciągu ostatnich dni głubczyccy policjanci zatrzymali 4 kierowców pod wpływem alkoholu. Rekordzista miał w organizmie blisko 2 promile


Policjanci apelują do wszystkich kierowców o rozwagę! Utrata prawa jazdy, grzywna i wyrok więzienia to konsekwencje z jakimi muszą liczyć się kierowcy siadający za kierownicę po spożyciu alkoholu.

Mimo wielu policyjnych apeli funkcjonariusze nadal zatrzymują nietrzeźwych uczestników ruchu drogowego. Wśród skontrolowanych, policjanci ujawnili 4 kierowców, którzy zdecydowali się na jazdę po alkoholu.

Rekordzistą był 47-letni mężczyzna, który będąc pod wpływem alkoholu jeździł quadem. Wynik na urządzeniu wskazał blisko 2 promile.
Za jazdę pod wpływem alkoholu grozi do 2 lat więzienia oraz sądowy zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi.

PAMIĘTAJMY!!!
Nietrzeźwi kierowcy stwarzają zagrożenie nie tylko dla siebie, ale również dla innych użytkowników dróg. Pijani kierowcy w konfrontacji z prawidłowo poruszającymi się uczestnikami ruchu drogowego, mogą być przyczyną tragicznych w skutkach wypadków drogowych.

Źródło: www.glubczyce.policja.gov.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Wprowadź swoje imię

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.