Rozpoczął się jeden z większych planowanych przez nas remontów na terenie miasta – robimy ul. Fabryczną i ul. Sudecką. W ramach tego remontu zostaną wykonane nowe chodniki wraz z nawierzchnią


Burmistrz Głubczyc Pan Adam Krupa.

Koszty robót oszacowane są na 118 000 zł. Przetarg wygrała firma z Głubczyc. Termin zakończenia – koniec lipca. Mam nadzieję, że i termin zostanie dotrzymany i robota zostanie porządnie wykonana.

Całość będzie w logiczny sposób łączyć się w ciąg od ul. Kościuszki z nowymi nawierzchniami, chodnikami. Mam na myśli ul. Kościuszki, Fabryczną do ul. Pocztowej, na której też zrobiliśmy nowy chodnik w stronę ul. Wodnej.

Będziemy mieć kolejny odnowiony fragment miasta z nowymi nawierzchniami i chodnikami.

===

Jesteśmy na ul. Sudeckiej. Remont tej ulicy rozpoczął się z końcem sierpnia. Jest to największa inwestycja jaką robimy w naszej gminie w tym roku. Koszt jej to 1,5 mln zł. Połowę z tego dostaniemy jako dofinansowanie z Państwa, z tzw. Schetynówek.

W ramach tego remontu zostanie wykonana nowa nawierzchnia, nowe chodniki. Remont zaczął się wcześniej, w ubiegłym roku – zanim przystąpiliśmy do remontu obecnie. Wodociągi głubczyckie wykonały wymianę instalacji wodnej, kanalizacyjnej w niezbędnym zakresie.

W tej chwili wykonywana jest jeszcze kanalizacja deszczowa. Wykonawcą jest firma wyłoniona w drodze przetargu, firma z Głubczyc.

Na miejscu, są tu oczywiście utrudnienia dla mieszkańców, jednak jeżeli chcemy zrobić coś porządnie – trzeba uzbroić się w cierpliwość. Instalacje znajdujące się pod ziemią muszą być w pierwszej kolejności zrobione, aby potem nie naprawiać tego gdy będzie już nowa nawierzchnia.

Mam nadzieję, że firma się sprawi i zostanie dotrzymany termin. Termin zakończenia robót to koniec września. Będziemy wtedy mieli ukończoną całą ulicę, tak jak się należy.

Remont obejmuje ul. Sudecką aż do skrzyżowania z drogą na Branice. Zostanie wykonany także kawałek dodatkowej drogi szutrowej, która otrzyma nawierzchnię asfaltową.

Zrobiony zostanie dojazd do ul. Świętokrzyskiej, na której część nawierzchni zostanie wykonana.

Materiał dzięki uprzejmości tvpogracznie.pl / Marian Pospiszel

ul. Fabryczna i ul. Sudecka

Amfiteatr

Poprzedni artykułŚwiatowe Dni Młodzieży w gminie Głubczyce
Następny artykułPijani kierowcy na drogach
Wydarzenia, newsy, wywiady, fotorelacje z gminy Głubczyce. Portal współpracuje z miesięcznikiem "Głos Głubczyc" i TV Pogranicze. TwojeGlubczyce.pl to Twój portal regionalny! Jeśli masz informację o ciekawym wydarzeniu, napisz! kontakt@twojeglubczyce.pl tel.: +48 600 806 804