Raport zdarzeń KP PSP 2016.07.11-17

W okresie od 11 do 17 lipca odnotowaliśmy 18 zdarzeń i było to 14 miejscowych zagrożeń i 4 pożary

0
Raport zdarzeń Straż Pożarna 2016 07 / © fot. KP PSP w Głubczycach

W okresie od 11 do 17 lipca odnotowaliśmy 18 zdarzeń i było to 14 miejscowych zagrożeń i 4 pożary


13 lipca około godz. 1:20 w miejscowości Pilszcz przypuszczalnie w wyniku uderzenia pioruna doszło do pożaru dachu w budynku jednorodzinnym. Po przybyciu na miejsce zastępów straży stwierdzono iż ogniem objęty jest dach nad częścią gospodarczą oraz kuchnią i pokojem. Dwie osoby zamieszkujące budynek znajdowały się poza nim i nie wymagały pomocy medycznej. W czasie działań podano cztery prądy wody a następnie dokonano rozebrania pokrycia i konstrukcji dachu oraz ich dogaszeniu. Straty oszacowano na około 180 tys.zł.

W działaniach wzięło udział osiem zastępów straży z JRG Głubczyce i Gminy Kietrz.

14 lipca otrzymaliśmy zgłoszenie o zawaleniu się części zabytkowego muru w Głubczycach przy ul.Koszarowej. Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastępu straży zabezpieczono teren wokół zawaliska taśmą ostrzegawczą.

15 lipca dwa zastępy z JRG Głubczyce gasiły pożar samochodu osobowego w Głubczycach przy ul.Chrobrego. Podczas tych działań podano jeden prąd wody, oświetlono teren akcji oraz sprawdzono pojazd przy użyciu kamery termowizyjnej. Straty oszacowano na około 6 tys.zł.

16 lipca około godz. 20:00 zostaliśmy zadysponowani do kolizji samochodu osobowego marki BMW w okolicach miejscowości Widok na DK nr 38. Po przyjeździe zastępów straży stwierdzono, że kierujący samochodem oraz pasażer znajdowali się poza pojazdem i nie wymagali pomocy medycznej. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu dopływu prądu z akumulatora, kierowaniu ruchem oraz usunięciu pozostałości po kolizji. Straty oszacowano na około 5 tys.zł.

Rzecznik prasowy KPPSP w Głubczycach kpt. mgr inż. Waldemar Hołownia

Poprzedni artykułZS Strzelec OSW na obchodach Dnia Pamięci
Następny artykułPrądopiłka 2016
Wydarzenia, newsy, wywiady, fotorelacje z gminy Głubczyce. Portal współpracuje z miesięcznikiem "Głos Głubczyc" i TV Pogranicze. TwojeGlubczyce.pl to Twój portal regionalny! Jeśli masz informację o ciekawym wydarzeniu, napisz! kontakt@twojeglubczyce.pl tel.: +48 600 806 804

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Wprowadź swoje imię

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.