10. rocznica poświęcenia kościoła w Nowym Rożnowie

19 czerwca 2016 niewielki Nowy Rożnów przeżywał wielką uroczystość. Było to świętowanie 10. Rocznicy poświęcenia kaplicy-kościółka

0
10. rocznica poświęcenia kościoła w Nowym Rożnowie / © fot. Jan Wac

19 czerwca 2016 niewielki Nowy Rożnów przeżywał wielką uroczystość. Było to świętowanie 10. Rocznicy poświęcenia kaplicy-kościółka


Uroczystą mszę św. dziękczynną celebrował ordynariusz ks. bp Andrzej Czaja z udziałem ks. Michała Ślęczka proboszcza parafii głubczyckiej, do której należy wieś i ks. Adama Szubki proboszcza Bogdanowic parafii, do której należał Nowy Rożnów w pierwszych latach powojennych, kiedy wieś rodziła się, wyjątkowo nie na zgliszczach, ale na ugorach porośniętych chwastami i ostami.

Dlatego w słowach powitania przewijała się historia wsi, jedynej takiej powstałej od „zera” w szczerym polu. „My Rożnowianie zostaliśmy zmuszeni opuścić swoją ukochaną ziemię rodzinną, zamienioną w zalew Rożnowski, by zamieszkać na Opolszczyźnie. Razem z nami przybył tutaj Stanisław Galara, największy nasz pracodawca, który niech będzie przykładem dobrych wartości jakie ze sobą przynieśliśmy” – powiedział min. w powitaniu sołtys Adam Kocoń wielce zasłużony w tej sprawie.

W uroczystości uczestniczyły władze samorządowe gminy i powiatu, oraz góralski zespół “Tęgoborzanie”. Więcej o uroczystości powie galeria zdjęć.

Jan Wac

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Wprowadź swoje imię

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.