W niedzielę, 3 lipca br. o godz. 19:00 na estradzie przy Ratuszu Miejskim w Głubczycach licznie zgromadzona publiczność obejrzała barwny program rozrywkowy pt. „Kabaretowo, muzycznie, wakacyjnie” w reżyserii Marii Farasiewicz. To kolejny niedzielny występ w ramach sceny plenerowej Głubczyckich Dni Kultury zorganizowanej przez Miejski Ośrodek Kultury


W trzygodzinnym programie wybrzmiały piękne przeboje z motywem lata w wykonaniu Marii Farasiewicz, Beaty Krzaczkowskiej oraz Mietka Zająca przy akompaniamencie klawiszowym Mariana Bażyńskiego. Ponadto wystąpili tancerze Opolskiej Szkoły Tańca Royal Dance Center – filia MOK jak i dzieci ze Stowarzyszenia Głubczyckich Romów pod kier. Bronisławy Mirgi. Z kolei kilku porcji humoru dostarczyli aktorzy Teatru TRADYCJA ZSM, a hip-hopowe piosenki Kamila Kaźmierczaka znalazły aplauz tak wśród młodzieży jak i dorosłych.

Swoistą niespodzianką wieczoru było niewątpliwe pojawienie się na scenie przybyłego w rodzinne strony tenora – Witolda Matulki, który, wywołany z widowni, ad hoc zaśpiewał ku radości widzów „Pieśń neapolitańską” i słynne „Brunetki, blondynki”. Nawet deszcz nie był w stanie zepsuć tego jakże rozrywkowego wieczoru. Żywiołowo reagująca publiczność nie szczędziła braw występującym.

Redakcja ZSM

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Wprowadź swoje imię

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.