W godzinach porannych ok. 9:30 doszło do uszkodzenia gazociągu w Głubczycach na terenie boiska szkolnego Zespołu Szkół Mechanicznych


Podczas akademii zakończenia roku szkolnego, na terenie Zespołu Szkół Mechanicznych w Głubczycach doszło do uszkodzenia nitki gazociągu. Zarządzono ewakuację szkół, pobliskiego osiedla i instytucji sąsiadujących z zagrożonym obszarem (Opieka Społeczna, Powiatowy Urząd Pracy, Głubczyckie Towarzystwo Budownictwa Społecznego, Usługi Komunalne).

W dniu dzisiejszym (24.06.2016) o godz. 9:24 dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Głubczycach otrzymał zgłoszenie od osoby anonimowej, że czuje zapach gazu w okolicach Zespołu Szkół Mechanicznych przy Alei Śląskiej w Głubczycach.

Powiadomiono Straż Pożarną (7 pojazdów w ilości 22 osób). Policję (5 pojazdów w ilości 10 osób), Pogotowie Gazowe, Powiatowe Centrum Kryzysowe w Głubczycach, Prokuraturę Rejonową. Na miejsce przybył także burmistrz Głubczyc, Pan Adam Krupa.

Po przybyciu służb, odcięto dopływ gazu i energii elektrycznej w pobliskich budynkach. Wstrzymano ruch na ulicach: Armii Krajowej, Pocztowej, Dworcowej i Alei Śląskich, łącznie ok. 1500 osób. Działania koordynowała straż pożarna w osobie kpt. Waldemar Hołownia, zastępca komendanta powiatowego.

Gazociąg uległ uszkodzeniu w czasie przeprowadzanych prac modernizacyjnych boiska szkolnego, podczas prowadzenia wykopów pod rury kanalizacyjne.

W toku dalszych czynności okazało się, iż pracująca w pobliżu w/w szkoły koparka przerwała rurociąg gazowy i doszło do jego rozszczelnienia. W momencie przybycia służb operator koparki był na miejscu.

W chwili obecnej czynności trwają. Było to działanie nieumyślne. Operator koparki odpowie z art. 164 KK za spowodowanie niebezpieczeństwa. Grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 3.

O godz.  11:00 służby Pogotowia Gazowego odcięły dopływ gazu dla całego miasta Głubczyce i w chwili obecnej na miejscu zdarzenia zabezpieczają gazociąg i wykonują czynności związane z przywróceniem dostawy gazu. Z wstępnych ustaleń wynika, że dostawa gazu dla miasta Głubczyce zostanie przywrócona w godzinach wieczorowo-nocnych.

Więcej informacji z relacjami na żywo na www.facebook.pl/twojeglubczyce

Informacja na podstawie materiałów KP PSP w Głubczycach i KP Policji w Głubczycach

Redakcja TG

Poprzedni artykułSprawozdanie półroczne Karate-Do
Następny artykułNagrody za szczególne uzdolnienia wręczone
Wydarzenia, newsy, wywiady, fotorelacje z gminy Głubczyce. Portal współpracuje z miesięcznikiem "Głos Głubczyc" i TV Pogranicze. TwojeGlubczyce.pl to Twój portal regionalny! Jeśli masz informację o ciekawym wydarzeniu, napisz! kontakt@twojeglubczyce.pl tel.: +48 600 806 804