18 czerwca 2016 r. w Prudniku odbyły się wspaniale zorganizowane OTWARTE MISTRZOSTWA OPOLSZCZYZNY w Karate

W zawodach startowało 235 zawodników z 17 klubów z Polski i Czech. Ludowy Zespół Sportowy Karate-Do Głubczyce reprezentowali: Szymon Cieślik, który w kata 14-15 lat zdobył złoty medal i w kata 16-17 zdobył złoty medal, Klaudia Bociek, która w kata 16-17 lat zdobyła złoty medal, Maciej Kowalczyk w kata 12-13 lat złoty medal, kumite 12-13 lat 5 miejsce, Julia Hac w kata 10 lat złoty medal, Wiktoria Sawicka kata 8 lat złoty medal, Jakub Patryjach zdobył srebrny medal w kata 12-13 lat i brązowy medal w kumite 14-15 lat, Michalina Jung brązowy medal w kata 12-13 lat, Mateusz Stankiewicz brązowy medal w kata 11 lat, Anna Paruszewska brązowy medal w kata 9 lat, Michalina Kaliwoda zdobyła brązowy medal w kata 7 lat, Aleksander Rojek brązowy medal w kata 8 lat. Srebrny medal w kata 9 lat zdobyła Marta Fiet. Brązowy medal w kata drużynowe 10-13 lat zdobyły Julia Hac, Oliwia Rojek i Anna Paruszewska. Bez medalu ale po dobrych walkach wrócili Klaudiusz Leliński, Emilia Klein, Milena Kozieł, Wiktoria Gnot oraz Maciej Fiet.

Był to ostatni start w tym sezonie, startowaliśmy w Polsce Czechach i na Słowacji, zdobyliśmy wiele medali w różnych kolorach, braliśmy udział w seminariach w Polsce, Holandii i Włoszech.

Dziękuję zawodnikom i rodzicom za wielki wysiłek i wierzę, że było warto. Bardzo dziękuję i gratuluję. Oss!