Dziś w Puchatkowie ważne dla starszaków święto – Wyprawka dla Żaczka, którą podsumowaliśmy coroczny program “Bezpieczny Przedszkolak”


W tym dniu przedstawiciele KPP Głubczyce spotykają się ze starszakami, aby porozmawiać o bezpieczeństwie podczas zbliżających się wakacji jak również sprawdzić wiedzę naszych Żaczków dotyczącą bezpieczeństwa przed bardzo ważnym wydarzeniem w ich życiu jakim jest pójście do szkoły. Dzieci dziś pięknie odpowiadały na pytania zadawane przez panią policjantkę, możemy się pochwalić tym, że są bardzo dobrze przygotowane do tego, aby w bezpieczny sposób pokonywać drogę do szkoły, oczywiście w towarzystwie dorosłych.

Dzieci wiedzą jak wezwać pomoc nie tylko podczas zagrożenia dla nich samych, ale również dla innych osób znajdujących się “obok” , zarówno w domu jak i na podwórku czy spacerze.

Pani policjantka przekazała dzieciom odblaskowe misie i książeczki o tematyce dotyczącej bezpieczeństwa. Natomiast nasza pani Dyrektor wręczyła każdemu Żaczkowi wyprawkę na pierwsze dni w szkole, której zawartość również nawiązuje do bezpiecznego poruszania się po drogach.

To już ostatnie dni naszych starszaków w przedszkolnych murach – dużymi krokami zbliża się uroczystość ich pożegnania z Puchatkowem, dlatego tak ważne jest dla nas, aby jak najwięcej zapamiętały z tego o czym uczyły się przez lata spędzone w przedszkolu, a uroczysta Wyprawka dla Żaczka była świetnym podsumowaniem i utrwaleniem ich wiedzy.

Puchatkowo

GALERIA FB

Poprzedni artykułUwaga na wichury
Następny artykułPożegnanie Józefa Mielnika
Wydarzenia, newsy, wywiady, fotorelacje z gminy Głubczyce. Portal współpracuje z miesięcznikiem "Głos Głubczyc" i TV Pogranicze. TwojeGlubczyce.pl to Twój portal regionalny! Jeśli masz informację o ciekawym wydarzeniu, napisz! kontakt@twojeglubczyce.pl tel.: +48 600 806 804