Strażacy z Rockenhausen

W dniach od 26 do 30 maja 2016 na terenie Gminy Głubczyce przebywała delegacja Strażaków Ochotników z partnerskiej Gminy Rockenhausen

0
Strażacy z Rockenhausen / © fot. Jan Wac

W dniach od 26 do 30 maja 2016 na terenie Gminy Głubczyce przebywała delegacja Strażaków Ochotników z partnerskiej Gminy Rockenhausen


Była to już druga wizyta w ostatnich trzech latach. Trzynastoosobową grupę strażaków gościli we własnych domach strażacy z jednostek naszej gminy.

Strażacy z Niemiec mieli okazję zapoznać się ze sprzętem i umiejętnościami ratowniczymi jednostek z terenu gminy Głubczyce. Nasi niemieccy partnerzy wzięli udział w pokazowym turnieju „prądopiłki” na stawie łabędzim w parku miejskim w Głubczycach.

Poza poznawaniem systemów szkolenia i ratownictwa mieli również okazję do zwiedzenia Gminy i jej miejscowości oraz walorów naszego kraju. Niestety, mieli także możliwość przyglądania się akcjom ratowniczym po ulewach jakie miały miejsce w gminie Głubczyce w ostatnim tygodniu maja.

Chociaż nasze gminy dzieli 1000 km, podczas pobytu w Polsce strażaków z Rockenhausen ich gminę również nawiedziły ulewy i powodzie.

Pobyt w Polsce i Gminie Głubczyce bardzo spodobał się naszym gościom i już teraz zaprosili głubczyckich strażaków, w przyszłym roku do Gminy Rockenhausen.

Adam Buchaniec

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Wprowadź swoje imię

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.