Uwaga! Będą wyć syreny

W dniach 07-09.06.2016 r. na terenie miasta i gminy Głubczyce istnieje możliwość przeprowadzenia głośnej próby syren alarmowych

0

W dniach 07-09.06.2016 r.
na terenie miasta i gminy Głubczyce
istnieje możliwość przeprowadzenia
głośnej próby syren alarmowych.

„OGŁOSZENIE ALARMU” – modulowany dźwięk syreny w okresie trzech minut

„ODWOŁANIE ALARMU” – ciągły dźwięk syreny w okresie trzech minut

Burmistrz
Adam Krupa


Ministerstwo Obrony Narodowej poinformowało o rozpoczęciu ćwiczenia Renegade/Sarex 16/I, którego celem jest sprawdzenie stopnia przygotowania podmiotów cywilnych i elementów resortu obrony narodowej do prowadzenia działań przeciwdziałającym atakom terrorystycznym na terytorium Polski. A to oznacza, że już od jutra (7 czerwca) w woj. opolskim mogą zawyć syreny alarmowe.

W dniach 7-9 czerwca 2016 r. w trybie całodobowym odbędzie się ćwiczenie Renegade/Sarex 16/I z wykorzystaniem systemów alarmowania ludności. W przypadku ćwiczebnego zagrożenia z powietrza zostanie nadany sygnał alarmowy – Modulowany dźwięk syreny w okresie trzech minut. Sygnałem odwołującym zagrożenie będzie ciągły dźwięk syreny w okresie trzech minut.

Ćwiczenie zostało przygotowane tak, aby teoretyczne zdarzenia scenariusza miały wierne odwzorowanie w rzeczywistości. Zakłada on między innymi próbę dokonania ataków na ważne obiekty użyteczności publicznej z użyciem samolotu opanowanego przez terrorystów. Nad województwem opolskim przeleci samolot. Wówczas w woj. opolskim rozlegnie się dźwięk alarmowy. Przypomnijmy, że ćwiczenia tego typu nie są nowością. Odbywają się one średnio dwukrotnie w ciągu roku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Wprowadź swoje imię

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.