5 czerwca 2016 r. w Suchym Lesie odbyły się zawody Karate Puchar Ligi dziecięcej

Ludowy Zespół Sportowy Karate-Do Głubczyce reprezentowali Maciek Kowalczyk, który zdobył srebrny medal w kata 12-13 lat, Julia Hac, która zdobyła złoty medal w kata 10-11 lat, Wiktoria Sawicka, która w kata 8-9 lat zdobyła srebrny medal oraz w kumite brązowy medal, Mateusz Stankiewicz, który w kata 10-11 lat zdobył srebrny medal oraz Michalina Jung, która w kata 12-13 lat zdobyła brązowy medal.

Następnie odbyły się Mistrzostwa Wielkopolski, w których Ludowy Zespół Sportowy Karate-Do Głubczyce reprezentowali: Maciej Kowalczyk, który w kata 12-13 lat zdobył złoty medal, Anna Paruszewska, która w kata 8-9 lat zdobyła złoty medal, Julia Hac, która w kata 10-11 lat zdobyła złoty medal, Mateusz Stankiewicz, który w kata 10-11 lat zdobył srebrny medal, Michalina Jung, która w kata 12-13 lat zdobyła brązowy medal, Jakub Patryjach, który w kata 12-13 lat zdobył brązowy medal oraz Wiktoria Sawicka, która w kata 8-9 lat zdobyła brązowy medal. Bez medal ale po dobrej walce wrócili: Oliwia Rojek, Aleksander Rojek i Emilia Klein.

Tego samego dnia odbył się Puchar Polski Shotokanu, w którym Ludowy Zespół Sportowy Karate-Do Głubczyce reprezentowali: Klaudia Bociek, która w kata 16-17 lat zdobyła złoty medal oraz w kata 18-20 lat zdobyła złoty medal oraz Szymon Cieślik, który w kata 14-15 lat zdobył złoty medal oraz w kata 16-17 lat zdobył złoty medal. W tym maratonie startowym po ciężkich i wyczerpujących startach podopieczni spisali się bardzo dobrze.