W dniu 14.05.2016 r. delegacja harcerzy z Komendy Hufca Związku Harcerstwa Polskiego w Głubczycach wzięła udział w uroczystych obchodach upamiętniających 72. Rocznicę Bitwy o Monte Cassino i Święta Stowarzyszenia „Pancerny Skorpion” by oddać hołd polskim bohaterom poległym we Włoszech


Obchody rozpoczęły się o godzinie 930 uroczystą Mszą Świętą w Kościele p.w. Błogosławionego Czesława w Opolu w intencji poległych i zmarłych żołnierzy Pułku 4 Pancernego „Skorpion” i 5 BPanc. „Skorpion”.

Po Mszy Św. zgromadzeni i zaproszeni goście udali się na Cmentarz Komunalny w Opolu, gdzie złożono kwiaty na grobie pierwszego dowódcy 4. Pułku Pancernego „Skorpion” – płk Stanisława Glińskiego i pod tablicą pamiątkową na Ratuszu Miejskim w Opolu. Całość uroczystości zakończyło spotkanie „Skorpionów” z władzami miasta w Ratuszu Miejskim w Opolu.

Za długoletnią współpracę i oddaną pomoc Rada Przyjaciół Harcerstwa w Głubczycach przyznała najwyższe uznanie – Złote Lilijki płk rez. Markowi Reszewskiemu, ppłk rez. Janowi Zadwornemu oraz ppłk rez. Zbigniewowi Koziarz z okazji 100-lecia Związku Harcerstwa Polskiego.

Komenda Hufca ZHP Głubczyce

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Wprowadź swoje imię

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.