Już niedługo bo 12 czerwca wspaniałe wydarzenie na rynku w Głubczycach! Trzy zespoły z trzech krajów grające szeroko pojętą muzykę alternatywną zagrają na tej imprezie. Będzie folk, alt country, będą songwriterzy! Zapraszamy na nietuzinkową imprezę z okazji 10 lat Borówka Music!


Co: Borówka Music Festival w ramach Plenerowej Sceny Głubczyckich Dni Kultury

Sasha Boole [ Ukraina ]
Teddy Jr [ Holandia ]
Henry David’s Gun [ Polska ]

Gdzie: Głubczyce – Rynek (przed ratuszem)
Kiedy: niedziela, 12.06.2016, godz. 19:00

HDG_2015_poto_by_Dave_Izaak_30
Henry David’s Gun

Henry David’s Gun [Polska]

Lubisz muzykę filmową, akustyczną? Taką w klimacie Nicka Cave’a czy Bon Iver? Posłuchaj zatem Henry David’s Gun! Trio tworzy muzykę z pogranicza gatunków singer-songwriter, indie-folk oraz folk-rock. Pozostaje przy tym wierne czemuś, co można określić jako „analogowo-akustyczne” podejście do muzyki. Relacje między ciszą a dźwiękami tworzą w Henry David’s Gun nabrzmiałą emocjami warstwę rozcinaną charakterystycznym męskim wokalem.

Strona internetowa zespołu: www.henrydavidsgun.bandcamp.com


Teddy Jr - fot - archiwum artysty2
Teddy Jr.

Teddy Jr. [Holandia]

To świetny holenderski songwriter. Koncertując przemierzył pół Europy. Grał m. in. w Holandii, Francji, Belgii, Polsce i w Niemczech. Występował m. in. jako support przed New Model Army i Peterem Gabrielem. Występował też na kilku festiwalach w naszym kraju. Teddy w muzyce łączy folkowe brzmienia z energią grunge’u lat 90-tych. Teddy Jr. wystąpi w duecie – ze świetnym akordeonistą Pawłem Cieplakiem. Będzie energia, będą dobre teksty i dobre melodie.

Strona internetowa zespołu: www.soundcloud.com/teddy-jr


Sasha Boole - 5
Sasha Boole

Sasha Boole [Ukraina]

To jeden z najważniejszych przedstawicieli ukraińskiej sceny folkowej. Ale nie chodzi o folk w tradycyjnym swetrze i z kobzą, lecz o ten z whisky, opowieściami i ciągłą podróżą. Lubisz Boba Dylana, Johnny’ego Casha albo Neila Younga? Prawdopodobnie polubisz też Sashę. Artysta gra na gitarze, banjo i harfie. Jego muzyka wypływa z amerykańskiego folku. To pierwotne, nieco brudne brzmienie. Sasha zagrał setki koncertów. W Polsce miał swoje trasy, ale grał też wspólne koncerty z takimi artystami jak CeZik & KlejNuty, Król, Lilly Hates Roses, Lao Che, Henry David’s Gun i Strachy Na Lachy.

Strona internetowa artysty: www.sashaboole.bandcamp.com


Borówka Music

Jesteśmy agencją koncertową, która przez dziesięć lat zorganizowała ponad 1700 koncertów. 90 procent z nich odbyło się na terenie Polski, pozostałe w kilkunastu europejskich krajach. Obsługiwaliśmy kilkadziesiąt polskich tras koncertowych artystów z Islandii, Wielkiej Brytanii, Czech, Ukrainy, Szwecji, Danii i kilku innych krajów. To my prowadzimy (od strony artystycznej) Kawiarnię Baszta w Ostrzeszowie, cykl z muzyką alternatywną Niepokorni w krakowskim klubie Żaczek czy koncerty w łódzkim mieszkaniu – House Gigs Pogonka. Na tym festiwalu chcemy zaprezentować Wam artystów działających w Borówka Music.

www.facebook.com/borowkamusic

www.borowkamusic.pl

Plenerowa-Scena---BANNER-770x138

Poprzedni artykułUlewa 31.05 / KONTAKT
Następny artykułDni Głubczyc 2016 – “Varius Manx”
Wydarzenia, newsy, wywiady, fotorelacje z gminy Głubczyce. Portal współpracuje z miesięcznikiem "Głos Głubczyc" i TV Pogranicze. TwojeGlubczyce.pl to Twój portal regionalny! Jeśli masz informację o ciekawym wydarzeniu, napisz! kontakt@twojeglubczyce.pl tel.: +48 600 806 804