Weekend 28-29 maja na długo pozostanie w pamięci mieszkańców powiatu głubczyckiego. Nie tylko ze względu na odbywające się w tym czasie Dni Głubczyc


W czasie popołudniowego oberwania chmury w sobotę i trwających do następnego dnia intensywnych opadach deszczu (28-29 maja) wioski Zubrzyce, Włodzienin, Bogdanowice, Nowa Wieś Głubczycka i Ściborzyce Małe zostały podtopione.

Woda wraz z błotem zaczęły masowo napływać z okolicznych pól zalewając tereny zabudowane, drogi, podwórka, piwnice. Gleba nie była w stanie przyjąć tak dużych ilości wody w stosunkowo krótkim czasie.

Strażacy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Głubczycach wraz z jednostkami Ochotniczych Straży Pożarnych interweniowali w powiecie około 33 razy. Działania straży polegały na zabezpieczaniu workami zabudowań, wypompowywaniu wody i usuwaniu skutków podtopień.

Mateusz Kitka

Źródło:
© TV Pogranicze / Dzięki uprzejmości TV Pogranicze / red. Marian Pospiszel

Poprzedni artykułBieg po zdrowie 2016
Następny artykułOversoul [FOTO]
Wydarzenia, newsy, wywiady, fotorelacje z gminy Głubczyce. Portal współpracuje z miesięcznikiem "Głos Głubczyc" i TV Pogranicze. TwojeGlubczyce.pl to Twój portal regionalny! Jeśli masz informację o ciekawym wydarzeniu, napisz! kontakt@twojeglubczyce.pl tel.: +48 600 806 804