28 maja 2016 r. w Pleszewie odbyło się Grand Prix Wielkopolski Karate WKF (Światowej Federacji Karate) Central Poland Open

W zawodach startowało 345 zawodników z 41 klubów z Polski Czech, Litwy i Ukrainy. Ludowy Zespół Sportowy Karate-Do Głubczyce reprezentowali: Szymon Cieślik w kata 16-17 lat zdobył złoty medal oraz w kata 14-15 lat zdobył złoty medal, Maciej Kowalczyk w kata 14-15 lat zdobył srebrny medal, Jakub Patryjach w kata 12-13 lat zdobył srebrny medal oraz 5 miejsce w kata 14-15 lat, Klaudia Bociek w kata 16-17 lat zdobyła brązowy medal, Julia Hac w kata 10-11 lat zdobyła brązowy medal. Bez medalu ale z dobrym startem wrócili Michalina Jung, Klaudiusz Leliński, Mateusz Stankiewicz, który przegrał walkę o brązowy medal, Oliwia Rojek i Aleksander Rojek.

W ogólnej klasyfikacji nasz klub zajął 9 miejsce. Dziękuję za bardzo dobre wyniki naszych zawodników.