Zapraszamy na kolejny koncert w ramach Plenerowej Sceny Głubczyckich Dni Kultury. Tym razem gościć będziemy wspaniały głos, sopran – Nairę Ayvazyan


Naira Ayvazyan / fot. Migawka.com
Naira Ayvazyan / fot. Migawka.com

Naira Ayvazyan – Absolwentka Prywatnej Szkoły Operowej A. Teligi. Urodziła się i wychowywała w Armenii. Już jako dziecko, uczęszczała na zajęcia śpiewu tańca i uczyła się gry na fortepianie. Będąc w Polsce, podjęła naukę w PSM II st. w Gliwicach, w klasie śpiewu solowego.

Naira Ayvazyan jest uczęstniczką wielu festiwali (“Ave Maria” – 2006 r. “Gloria” – 2007 r. 2008 r. “Viva Il Canto” – 2009 r.) konkursów (Im. Fr. Platówny we Wrocławiu 2000 r. konkurs operetkowy Im. I. Borowickiej w Krakowie 2006 r. Konkurs im. A. Didura w Bytomiu w 2008 r.) oraz kursów wokalnych min u Aleksandra Teligi i Igora Kuszplera.

Obecnie koncertuje po całej Polsce, wyśpiewując repertuar operowo-operetkowy. Współpracowała ze znakomitymi dyrygentami, m.in.: Marcinem Nałęczem-Niesiołowskim, Sławomirem Chrzanowskim, Lesławem Sałackim, Marianem Vach, Wojciechem Szalińskim.

Występowała m.in. z Gliwickim Teatrem Muzycznym, Operą i Filharmonią Podlaską, z Filharmonią Zabrzańską. W 2010 r. wcieliła się w rolę tytułowej bohaterki śląskiej wersji operetki “Wesoła Wdówka”. Premiera sztuki miała miejsce w Operze Śląskiej w Bytomiu.

Serdecznie zapraszamy wszystkich na niezapomniane chwile w otoczeniu wspaniałego brzmienia sopranu Nairy Ayvazyan!


Obok wspaniałego damskiego operowego sopranu Nairy Ayvazyan, gościć będziemy zespół Oversoul.


Oversoul / fot. Strona oficjalna Oversoul
Oversoul / fot. Strona oficjalna Oversoul

OVERSOUL to zespół poruszający się w muzycznym świecie soulu, popu i funky z domieszką elektronicznego brzmienia. Połączenie to w efekcie dające nietuzinkowe podejście do prostej formy piosenek popowych z elektryzującym soundem, porywającym groovem i gitarowym pazurem.

W skład zespołu wchodzą: Kuba Szturm (gitara), Tomek Drachus (instr. klawiszowe), Łukasz Gorczyca (bas) i Artur Bradliński (wokal).

Za oficjalne początki wspólnego tworzenia można uznać pierwsze miesiące 2012 roku, chodź zamiar zrobienia czegoś wspólnie „wisiał w powietrzu” od kilku lat. Swobodnie powstawały kolejne kompozycje,  okraszone wyobraźnią i przysłowiowymi „trzema groszami”  każdego z nas. W utworach każdy ma coś do powiedzenia, każdy ma do przekazania nastrój i emocje dzieląc się z publicznością CAŁYM SOBĄ. Poruszając się w szeroko rozumianej muzyce popularnej dostrzegliśmy ogromną potrzebę pokazania światu własnej twórczości. OVERSOUL to muzyczna przestrzeń odrobinę oldschoolowa, bez przerostu formy nad treścią, opierająca się w dużej mierze na brzmieniach gitarowych z solidną podstawą syntezatorów, basowego moog-a oraz feelingującej perkusji  doprawionej barwą męskiego głosu. To muzyczna rozmowa pięciu świetnych kumpli opowiadająca w prosty sposób o rzeczach niekiedy trudnych, ale także o codzienności i szczęśliwych chwilach.

Jak mawiał Frank Zappa „Pisanie na temat muzyki jest jak tańczenie na temat architektury” dla tego zachęcamy do słuchania, bo nic lepiej nie opisze nas jak nasza muzyka.

Redakcja TG

Poprzedni artykułWiadomości TV Pogranicze 2016.05.17
Następny artykułOHP rekrutacja
Wydarzenia, newsy, wywiady, fotorelacje z gminy Głubczyce. Portal współpracuje z miesięcznikiem "Głos Głubczyc" i TV Pogranicze. TwojeGlubczyce.pl to Twój portal regionalny! Jeśli masz informację o ciekawym wydarzeniu, napisz! kontakt@twojeglubczyce.pl tel.: +48 600 806 804