W dniu 06.05.2016 r. odbył się Rajd Rowerowy Szlakiem Pogranicza do Stanicy Harcerskiej w Ściborzycach Małych zorganizowany przez Komendę Hufca Związku Harcerstwa Polskiego w Głubczycach wspólnie ze Szkołą Podstawową nr 1 i Szkołą Podstawową nr 2 w Głubczycach


Trasa Rajdu Rowerowego rozpoczęła się na parkingu Szkoły Podstawowej nr 1 w Głubczycach, następnie prowadziła przez. Świątynie Dumania, Las Marysieńkę, Wilczy Staw, Kamieniołomy i zakończyła się w Stanicy Harcerskiej w Ściborzycach Małych. Uczestnicy Rajdu mieli okazję podziwiać malownicze pejzaże pogranicza polsko-czeskiego i Płaskowyżu Ziemi Głubczyckiej.

Po dotarciu na miejsce na uczestników czekał wspólny posiłek. Na miejsce docelowe przybyli Funkcjonariusze Śląsko-Małopolskiego Oddziału Straży Granicznej w Raciborzu z placówki Straży Granicznej w Opolu, a także Przedstawiciel Rady Miejskiej w Głubczycach Pan Kazimierz Cisowski.

Na koniec spotkania każdy uczestnik dostał pamiątkowy znaczek. Dziękujemy wszystkim uczestnikom, zuchom, harcerzom, instruktorom oraz młodzieży niezrzeszonej za zaangażowanie i wspólną zabawę.

Dh Joanna Kuc

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Wprowadź swoje imię

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.