Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików PZK

14 maja 2016 r. w Legnicy odbyły się Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików Polskiego Związku Karate, których reprezentowały kluby województw: śląskiego, podkarpackiego, dolnośląskiego, opolskiego i małopolskiego

0
Puchar Dolnego Śląska Silesia Cup / © fot. Karate-Do Głubczyce

14 maja 2016 r. w Legnicy odbyły się Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików Polskiego Związku Karate, których reprezentowały kluby województw: śląskiego, podkarpackiego, dolnośląskiego, opolskiego i małopolskiego


Ludowy Zespół Sportowy Karate-Do Głubczyce reprezentowali: Maciej Kowalczyk, który w kata zdobył srebrny medal w kumite srebrny medal, Michalina Jung w kata zdobyła brązowy medal. Bez medalu wrócili Jakub Patryjach oraz Oliwia Raniowska.

Tego samego dnia po MMM odbył się Puchar Dolnego Śląska karate WKF (Światowej Federacji Karate) „SILESIA CUP”, w którym startowało 280 zawodników z 14 klubów z Polski i Czech.

Ludowy Zespół Sportowy Karate-Do Głubczyce reprezentowali: Szymon Cieślik, który w klata 14-15 lat zdobył złoty medal oraz w kata 16-17 lat srebrny medal, Maciej Kowalczyk, który w kata 12-13 lat zdobył złoty medal, Klaudiusz Leliński, który w kata 9 lat zdobył złoty medal, Klaudia Bociek w kata 16-17 lat zdobyła srebrny medal, Mateusz Stankiewicz w kata 12-13 lat zdobył srebrny medal a w kata 10-11 lat brązowy medal, Michalina Jung w kata 12-13 lat zdobyła brązowy medal, Jakub Patryjach w kata 12-13 lat zdobył brązowy medal, Anna Paruszewska w kata 9 lat zdobyła brązowy medal. Bez medalu wrócili Oliwia Raniowska, Oliwia Rojek, Aleksander Rojek i Emilia Klein.

Mimo przegranych walk zawodnicy nasi pokazali się z bardzo dobrej strony ale decyzją sędziów wygrali przeciwnicy. Cieszy forma takich zawodników jak Szymon Cieślik, który w tym roku po ukończeniu 14 lat startował również w kategorii kata 16-17 lat dwa razy w kraju zdobył brązowy medal, raz srebrny medal i raz w Hradec Kralowe 5 miejsce.

Wyniki jakie uzyskuje Szymon oraz nasi zawodnicy są efektem wieloletnich szkoleń jednego z najlepszych trenerów kata Santo Torre. Od 29 czerwca do 3 lipca będziemy mieli przyjemność i zaszczyt trenować na Sycylii pod okiem Santo Torre oraz Yumi Hasegawa C.N. 7 Dan z Japonii.

Michalina Jung w wyższej kategorii 14-15 lat zdobyła brązowy medal i Mateusz Stankiewicz w kategorii 12-13 lat zdobył srebrny medal. Dziękuję naszym zawodnikom za osiągnięte wyniki.

Janusz Hołda

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Wprowadź swoje imię

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.