Obok kabaretu Czwarta Fala, 8 maja w ramach pierwszego spotkania na Plenerowej Scenie Głubczyckich Dni Kultury (GDK), mieliśmy przyjemność gościć również zespół Horyzont z Nysy


Dziękujemy wszystkim muzykom a w szczególności wokaliście za profesjonalne podejście do koncertu i okoliczności, w których przyszło grać zespołowi koncert inaugurujący Plenerową Scenę Głubczyckich Dni Kultury. Widowisko jak na tak kameralną scenę naprawdę iskrzyło. Kogo nie było – niech żałuje.

Owszem, frekwencja była mała – lecz pomimo tego koncert się odbył. Nie został odwołany za co jeszcze raz serdecznie dziękujemy Wykonawcom i Organizatorom! Warto było posłuchać rockowego brzmienia i pozytywnych wibracji ze sceny sprzed głubczyckiego Ratusza.

===

Zespół HORYZONT istnieje od 2009 roku. W swoim dotychczasowym dorobku posiada wydaną w kwietniu 2013 roku debiutancką płytę „Pochłania mnie”.

Od początku 2014 roku zespół pracuje nad materiałem na kolejny album. Nadchodzący krążek zapowiadają wydane wcześniej single „Nie zabierze nikt” i „Płyń ze mną”, a także promowana aktualnie piosenka „Ogień”, która ukazała się w dwóch wersjach językowych polskiej i angielskiej. Do wyżej wymienionych utworów powstały również teledyski zrealizowane przy współpracy z 9zerostudio i grupą restART.

Wydanie drugiej płyty formacja planuje na przełomie 2015/2016 roku.

Dotychczas promowane utwory z pierwszego albumu zespołu to „Pochłania mnie”, „Czasu bieg”, „Choćby pod prąd”,„Skąd to znasz”, „Nigdy sami” i „Minie nam”. Do piosenek „Pochłania mnie”, „Czasu bieg” i „Skąd to znasz”również powstały teledyski zrealizowane przy współpracy z Grupa#13 i 9zerostudio.

Zespół HORYZONT gościł także m.in. w TVP 1 w programie „Teleexpress” u Marka Sierockiego i programie „Europa to My”, w POLSACIE “Wstawaj! Gramy”, w ESKA TV w programie „Backstage Party”, „Muzyczna strefa” telewizji ITV, a także stacji TV4 i TVS.

HORYZONT to duża dawka porywającej energii, nowoczesne brzmienia, oryginalny styl i niezapomniane koncerty.

Źródło: www.horyzont.nysa.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Wprowadź swoje imię

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.