W dniu 22 kwietnia 2016 r. na trasie Głubczyce – Gołuszowice odbył się 23 Rajd Świętego Jerzego zorganizowany przez Komendę Hufca Związku Harcerstwa Polskiego w Głubczycach i Publiczną Szkołę Podstawową w Gołuszowicach


W rajdzie wzięło udział ok. 200 uczestników, w tym zuchy i harcerze z naszego hufca oraz młodzież niezrzeszona. Podczas wędrówki uczestnicy musieli minąć punkty kontrolne wystawione przez harcerzy Związku Harcerstwa Polskiego w Głubczycach, 10 Opolską Brygadę Logistyczną w Opolu, Powiatową Państwową Straż Pożarną w Głubczycach oraz Komendę Powiatowej Policji w Głubczycach.

Na każdym punkcie na zuchów i harcerzy czekała krótka prezentacja tradycji poszczególnych służb mundurowych, a także zadanie do wykonania, np. musztra żołnierska, gra w zielone, bezpieczeństwo na drodze, udzielanie pierwszej pomocy. Celem Rajdu Świętego Jerzego jest popularyzacja i promowanie walorów turystyczno-krajobrazowych naszej okolicy, integracja gromad zuchowych i drużyn harcerskich, a także zapoznanie się z historią życia Św. Jerzego – patrona skautów i harcerzy.

Po dotarciu do Publicznej Szkoły Podstawowej w Gołuszowicach na uczestników rajdu czekał wspólny posiłek i ognisko. Na zakończenie rajdu odbyła się Msza Polowa w intencji zuchów, harcerzy i kadry instruktorskiej naszego hufca prowadzona przez Proboszcza Parafii Św. Marcina w Gołuszowicach księdza Kazimierza Rucki.

Komenda Hufca Związku Harcerstwa Polskiego w Głubczycach składa serdeczne podziękowania Dyrekcji i Nauczycielom Publicznej Szkoły Podstawowej w Gołuszowicach,a także wszystkim zuchom, harcerzom i instruktorom za pomoc w przeprowadzeniu Rajdu Świętego Jerzego.

Z tego miejsca pragniemy także zaprosić wszystkich na przyszłoroczną edycję Rajdu Świętego Jerzego.

Joanna Kuc

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Wprowadź swoje imię

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.