W dniu 27 kwietnia 2016 r. na sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury w Głubczycach odbył się spektakl ekologiczny pn. „O czym marzą drzewa”


Przedstawienie ekologiczne z zakresu niskiej emisji i gospodarki odpadami organizowane było w ramach Edukacji ekologicznej prowadzonej na terenie Gminy Głubczyce i skierowane do dzieci klas pierwszych szkół podstawowych.

Przedmiotowy spektakl miał formę wesołej, wspólnej zabawy z dziecięcą publicznością.

Dzięki przedstawieniu, najmłodszym widzom w łatwy i przyjemny sposób została przekazana wiedza o segregacji odpadów, zanieczyszczeniach powietrza, niskiej emisji czy też o problemie niszczenia lasów.

Podczas spektaklu ekologicznego „O czym marzą drzewa” dzieci brały udział w konkursach i wspólnie śpiewały piosenki. Było oczywiście, mnóstwo uśmiechu.

Poprzez przyjazny sposób przekazania najmłodszym widzom problemu niszczenia lasów, zanieczyszczania powietrza i segregacji odpadów, dzieci nauczyły się jak postępować, by okolica, w której przyszło im żyć była przyjazna, czysta i zachęcająca do spędzania czasu na wolnym powietrzu.

Poprzedni artykułPokaz strażacki OSP Zopowy
Następny artykułPlac zabaw “NIVEA” dla gminy Głubczyce
Wydarzenia, newsy, wywiady, fotorelacje z gminy Głubczyce. Portal współpracuje z miesięcznikiem "Głos Głubczyc" i TV Pogranicze. TwojeGlubczyce.pl to Twój portal regionalny! Jeśli masz informację o ciekawym wydarzeniu, napisz! kontakt@twojeglubczyce.pl tel.: +48 600 806 804