W dniach 30.04-1.05.2016 r. odbyły się zawody Karate WKF (Światowej Federacji Karate) Grand Prix Hradec Kralove w Czechach

W zawodach startowało 822 zawodników w 1377 osobo konkurencji ze 116 klubów z 14 państw. Ludowy Zespół Sportowy reprezentowali Klaudia Bociek, Szymon Cieślik, Michalina Jung oraz Julia Hac.

Były to największe czeskie zawody. Poziom zawodów był bardzo wysoki decydowała o awansie pełna perfekcja. Klaudia Bociek w konkurencji kata juniorów wygrała jedną walkę w drugiej przegrała 3-2 i odpadła, Szymon Cieślik po wielu pojedynkach z dużo starszymi zawodnikami zdobył brązowy medal, startował też w kata juniorów w repasażach wygrał jeden pojedynek a drugi przegrał zajmując ostatecznie 5 miejsce. Michalina Jung odpadła w pierwszym pojedynku natomiast Julia Hac w finale o złoty medal przegrała 3-2 zdobywając ostatecznie srebrny medal.