Ćwiczenia V Kompanii Gaśniczej krypt. “Sęk”

Dnia 20 kwietnia na terenie Leśnictwa Ściborzyce Małe w powiecie głubczyckim odbyły się ćwiczenia V Kompanii Gaśniczej WOO "Prudnik" pod kryptonimem "SĘK"

0

Dnia 20 kwietnia na terenie Leśnictwa Ściborzyce Małe w powiecie głubczyckim odbyły się ćwiczenia V Kompanii Gaśniczej WOO “Prudnik” pod kryptonimem “SĘK”


W ćwiczeniach wzięło udział 5 jednostek OSP z terenu powiatu głubczyckiego (OSP Baborów, OSP Dzierżysław, OSP Kietrz, OSP Branice, OSP Zopowy), 5 jednostek OSP z terenu powiatu prudnickiego (OSP Głogówek, OSP Szonów, OSP Szybowice, OSP Lubrza, OSP Biała), Dowódca V Kompanii Gaśniczej WOO “Prudnik” bryg. Jacek Słobodzian, Zastępca Dowódcy V Kompanii Gaśniczej WOO “Prudnik” kpt. Krzysztof Wiciak oraz funkcjonariusze z KP PSP Głubczyce.

Ćwiczeniom z uwagą przyglądało się kierownictwo KP PSP w Głubczycach bryg. Wojciech Semeniuk i kpt. Waldemar Hołownia oraz rozjemcy z KW PSP w Opolu i powiatów kędzierzyńsko-kozielskiego oraz strzeleckiego pod przewodnictwem st.kpt. Marka Kocielskiego.

Głównym celem ćwiczeń było doskonalenie organizacji i technik dostarczania wody do pożaru poprzez porównanie metod dowożenie i przetłaczanie wody na duże odległości. Założenie ćwiczeń zakładało dostarczenie wody na odległość 1000 metrów wykorzystując metodę przetłaczania, zapewniając wydatek wody do zasilania 2 stanowisk gaśniczych o łącznej wydajności 1000 l/min przez 60 minut, a następnie porównanie z metodą dowożenia na odległość 1500 metrów i zapewnienie takiego samego wydatku dla identycznych stanowisk gaśniczych.


Po zakończonych ćwiczeniach strażacy zostali zaproszeni na poczęstunek przygotowany przez Nadleśnictwo Prudnik za co serdecznie dziękujemy.

KP PSP Głubczyce

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Wprowadź swoje imię

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.