XVI Festiwal Kultury Powiatowej tuż, tuż!


Szybkimi krokami zbliża się czas festiwalowy. W tej, szesnastej już edycji, Powiat jest koordynatorem, a nasza Gmina [przyp. red. – Kietrz] głównym organizatorem całości konkursów, przeglądów i warsztatów, które odbędą się w Głubczycach (teatr i taniec), Baborowie (recytacja i plastyka), Branicach (prezentacje przedszkolaków) i Kietrzu (piosenka i literatura).

Festiwal rozpocznie się w piątek 22 kwietnia w naszym domu kultury KONKURSEM PIOSENKI. Do 7 kwietnia przyjmujemy zgłoszenia uczestników (wzory kart zgłoszeń i regulaminy są dostępne). Informujemy, że w stosunku do poprzednich edycji w obecnej poczyniono pewne zmiany i innowacje. Jest więcej możliwości zaprezentowania autorskich propozycji, czyli promowania twórczości związanej z ziemią głubczycką (są nawet osobne kategorie). Przypominamy, że propozycje festiwalowe skierowane są do przedszkolaków, a w głównej mierze do uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Tylko jeden konkurs ma formułę szerszą – KONKURS LITERACKI. Tą drogą zachęcamy wszystkich piszących: i dzieci, i młodzież, i dorosłych z gmin powiatu głubczyckiego do nadsyłania swych utworów wierszem lub prozą do 29 kwietnia na adres naszego MGOK (służymy też szczegółowymi informacjami).

Uczestnikami mogą też być autorzy spoza naszego powiatu pod warunkiem, że nadesłane utwory będą wyraźnie inspirowane czy jakoś odnoszące się do ziemi głubczyckiej. Zainteresowanych odsyłamy do regulaminów (PONIŻEJ) , zaś wszystkich prosimy o przekazywanie tych informacji i zachęcanie znajomych, nieśmiałych twórców do podjęcia udziału w konkursie.

FESTIWAL będzie trwał pełny miesiąc – do 22 maja. Wtedy, w niedzielę o godz. 16.00, odbędzie się w naszym domu kultury podsumowanie, czyli  GALA.

TERMINARZ FESTIWALU 2016

Konkurs literacki 2016

Festiwal piosenki regulamin 2016

zgłoszenie piosenka 2016

konkurs recytatorski regulamin 2016 (2)

zgłoszenie konkurs recytatorski 2016

regulamin plastyka 2016

zgłoszenie plastyczny 2016

Prezentacje Teatralne regulamin 2016

zgłoszenie teatralny 2016

Przegląd tańca regulamin 2016

zgłoszenie tance 2016

Konkursu Przedszkola regulamin 2016

zgłoszenie przedszkola 2016

Źródło: dkkietrz.pl
Poprzedni artykułLekcja historii, patriotyzmu i wiary
Następny artykułDzień Strażaka 2016
Wydarzenia, newsy, wywiady, fotorelacje z gminy Głubczyce. Portal współpracuje z miesięcznikiem "Głos Głubczyc" i TV Pogranicze. TwojeGlubczyce.pl to Twój portal regionalny! Jeśli masz informację o ciekawym wydarzeniu, napisz! kontakt@twojeglubczyce.pl tel.: +48 600 806 804