Awaria kanału sanitarnego – prace trwają

13 kwietnia w wyniku załamania kanału sanitarnego, został zamknięty odcinek ul. Moniuszki przy skrzyżowaniu ul. Garbarskiej i ul. Sosnowieckiej w Głubczycach

0
Awaria kanału sanitarnego ul. Moniuszki / © fot. Mateusz Kitka

13 kwietnia w wyniku załamania kanału sanitarnego, został zamknięty odcinek ul. Moniuszki przy skrzyżowaniu ul. Garbarskiej i ul. Sosnowieckiej w Głubczycach (przy moście nad Psiną w okolicy sklepu MediaExpert)


Poniżej przedstawiamy wypowiedź prezesa Zarządu Głubczyckich Wodociągów i Kanalizacji Pana Adama Ratusia, dotyczącą prac związanych z usunięciem awarii.

Adam Ratuś, prezes Zarządu Głubczyckich Wodociągów i Kanalizacji

W tej chwili prowadzimy prace przy załamanym kanale kanalizacji sanitarnej w rejonie skrzyżowania ulic Moniuszki, Sosnowieckiej i Garbarskiej.

Prace rozpoczęliśmy wczoraj (13.04.2016 r.). Na obecną chwilę postępują one dosyć trudno. Powód – natrafiliśmy na jakieś stare fragmenty fundamentu, czy umocnień kamiennych, które bardzo trudno się skuwają.

W tej chwili prace trwają. W związku z tym, że kanał w miejscu prac jest położony stosunkowo głęboko, bo na ok. 4 m, korzystamy z pomocy firmy PRIG (Przedsiębiorstwo Robót Inżynieryjnych Głubczyce), gdyż naszym sprzętem nie bylibyśmy w stanie usunąć problemu. Będziemy się starali usunąć awarię jak najszybciej.

Jeżeli chodzi o odbiór ścieków sanitarnych, nie ma utrudnień dla mieszkańców. Odbieramy ścieki normalnie. Są przepompowywane w inne miejsce. Natomiast jeżeli chodzi o ruch, niestety musieliśmy zamknąć krótki odcinek ul. Moniuszki. Przepraszamy mieszkańców za utrudnienia.

Dziękuję.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Wprowadź swoje imię

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.