Awaria kanału sanitarnego – prace trwają

13 kwietnia w wyniku załamania kanału sanitarnego, został zamknięty odcinek ul. Moniuszki przy skrzyżowaniu ul. Garbarskiej i ul. Sosnowieckiej w Głubczycach

0
Awaria kanału sanitarnego ul. Moniuszki / © fot. Mateusz Kitka

13 kwietnia w wyniku załamania kanału sanitarnego, został zamknięty odcinek ul. Moniuszki przy skrzyżowaniu ul. Garbarskiej i ul. Sosnowieckiej w Głubczycach (przy moście nad Psiną w okolicy sklepu MediaExpert)


Poniżej przedstawiamy wypowiedź prezesa Zarządu Głubczyckich Wodociągów i Kanalizacji Pana Adama Ratusia, dotyczącą prac związanych z usunięciem awarii.

Adam Ratuś, prezes Zarządu Głubczyckich Wodociągów i Kanalizacji

W tej chwili prowadzimy prace przy załamanym kanale kanalizacji sanitarnej w rejonie skrzyżowania ulic Moniuszki, Sosnowieckiej i Garbarskiej.

Prace rozpoczęliśmy wczoraj (13.04.2016 r.). Na obecną chwilę postępują one dosyć trudno. Powód – natrafiliśmy na jakieś stare fragmenty fundamentu, czy umocnień kamiennych, które bardzo trudno się skuwają.

W tej chwili prace trwają. W związku z tym, że kanał w miejscu prac jest położony stosunkowo głęboko, bo na ok. 4 m, korzystamy z pomocy firmy PRIG (Przedsiębiorstwo Robót Inżynieryjnych Głubczyce), gdyż naszym sprzętem nie bylibyśmy w stanie usunąć problemu. Będziemy się starali usunąć awarię jak najszybciej.

Jeżeli chodzi o odbiór ścieków sanitarnych, nie ma utrudnień dla mieszkańców. Odbieramy ścieki normalnie. Są przepompowywane w inne miejsce. Natomiast jeżeli chodzi o ruch, niestety musieliśmy zamknąć krótki odcinek ul. Moniuszki. Przepraszamy mieszkańców za utrudnienia.

Dziękuję.

Poprzedni artykułWiadomości TV Pogranicze 2016.04.12
Następny artykułNEW LIFE’m [FOTO]
Wydarzenia, newsy, wywiady, fotorelacje z gminy Głubczyce. Portal współpracuje z miesięcznikiem "Głos Głubczyc" i TV Pogranicze. TwojeGlubczyce.pl to Twój portal regionalny! Jeśli masz informację o ciekawym wydarzeniu, napisz! kontakt@twojeglubczyce.pl tel.: +48 600 806 804