12 kwietnia w Przedszkolu nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi im. Kubusia Puchatka w Głubczycach, na zaproszenie pani Joanny Radeckiej – dyrektora Puchatkowa, w ramach akcji „Cała Polska czyta dzieciom” – przedszkolakom bajki czytali Przedstawiciele Władz naszego Miasta


Pan Adam Krupa – burmistrz Głubczyc, p. Kazimierz Bedryj – z-ca burmistrza Głubczyc, p. Anna Hauptman-Głogiewicz – sekretarz oraz radni p. Barbara Piechaczek i p. Rafał Zarycz.

Spotkanie z tak ważnymi Osobami przebiegało w atmosferze zaciekawienia, zainteresowania o niezwykłej koncentracji uwagi (o czym świadczyły rozpromienione buzie słuchających). Nie obyło się również bez drobnej tremy wśród samych czytających dla tak ważnej i krytycznej publiczności. Czytający uatrakcyjnili czytanie np. poprzez przebranie się za bajkowych bohaterów czy muzykę na żywo.

Dzieci z ogromnym przejęciem słuchały znanych i wspaniałych utworów, a wśród nich „Jaś i Małgosia”, „Pszczólka Maja” czy „Kubuś Puchatek”.

W edukacji przedszkolnej wiele miejsca zajmuje książka, która pomaga dziecku w poszukiwaniu, odkrywaniu, doświadczeniu przeżyć i wrażeń estetycznych, emocjonalnych. A dzisiejsze czytanie przez tak ważne osobistości ma na celu nie tylko zachęcenie dzieci do czytania książek, ale również poznania przez maluchy osób działających w środowisku miejskim i nie tylko oraz ich ważnej roli społecznej.

Na zakończenie miłego spotkania dzieci otrzymały od gości upominki w postaci – jak to na Puchatkowo przystało – małego co nieco.

Pamiętajmy: czytanie dzieciom przynosi wiele korzyści!

Puchatkowo

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Wprowadź swoje imię

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.