Miejska i Gminna Biblioteka Publiczna w Głubczycach zaprasza na spotkanie autorskie z autorem książki “Wokół tajemnicy Medziugorja”, Markiem Baronem
Gdzie: Biblioteka w Głubczycach
Kiedy: 14 kwietnia 2016 r.
Godzina: 18:00
Marek Baron – absolwent teologii (mgr) oraz chemii (lic.) na Uniwersytecie Opolskim; animator Ruchu Czystych Serc – wspólnoty katolickiej, doktorant na Uniwersytecie Opolskim; z zawodu: nauczyciel (religii i chemii); mieszka w Świerklach pod Opolem.
Wszystkich chętnych serdecznie zapraszamy
Aby przybliżyć Państwu nieco, choć z całą pewnością zasłyszany temat, przytoczymy za źródłem Wikipedii nieco informacji.
“Medziugorie (bośn./chorw. Međugorje, – miejscowość w Bośni i Hercegowinie położona w południowej części Hercegowiny na południowy zachód od Mostaru. Znana głównie dzięki mającym się tutaj wydarzyć od 1981 roku objawieniom Matki Bożej z Medziugorie, cały czas badanym przez Kościół katolicki, do tej pory nie odrzuconym ani nie potwierdzonym. (…)
Jak twierdzi sześcioro widzących Matka Boża zaczęła się im ukazywać 24 czerwca 1981 roku, w miejscu zwanym Podbrdo, u podnóża wzgórza Crnica. Objawia się im do dnia dzisiejszego. Trójce z nich (Ivan, Vicka, Marija) przez czas już ponad 34 lat objawień prawie codziennie, pozostałej trójce (Mirjana, Ivanka, Jakov) z różną częstotliwością, raz w roku bądź raz w miesiącu. Matka Boża objawia się widzącym tam, gdzie aktualnie przebywają[2]. Wzywa cały świat do modlitwy i nawrócenia, przekazuje liczne orędzia, w których zachęca do pogłębienia życia wiary i życia sakramentalnego, do lektury Pisma Świętego, oraz wszelkiej pobożnej praktyki, do pokuty oraz oddania swojego życia Jezusowi. Przekazuje widzącym tajemnice dotyczące przyszłych losów Kościoła i świata.
Kościół Katolicki w swoim oficjalnym stanowisku wobec wydarzeń z Medziugorie (Oświadczenie Konferencji Episkopatu byłej Jugosławii z Zadaru z 1991 roku) wstrzymuje się na razie z ostatecznym osądem objawień – do tej pory ani nie uznaje ich jako prawdziwych, ani też nie odrzuca jako fałszywych[3]. Objawienia bada specjalna komisja powołana przez papieża Benedykta XVI w 2010 roku, której przewodniczy Kardynał Camillo Ruini. Komisja jeszcze nie przedstawiła wyników swoich badań.”
Źródło: wikipedia.org
Redakcja TG