Promowali zawód policjanta

Głubczyccy funkcjonariusze w ramach akcji promujących zawód policjanta przeprowadzili spotkania z młodzieżą szkół średnich

0

Głubczyccy funkcjonariusze w ramach akcji promujących zawód policjanta przeprowadzili spotkania z młodzieżą szkół średnich


Uczniowie dowiedzieli się kto może ubiegać się o przyjęcie do służby w Policji, jak przebiega rekrutacja oraz czynności jakie wykonują funkcjonariusze podczas codziennej służby.

Funkcjonariusze w ramach akcji promujących zawód Policjanta przeprowadzili spotkania w Zespole Szkół Mechanicznych w klasach mundurowych oraz w Zespole Szkół Rolniczych w Głubczycach.

Funkcjonariusze przekazali młodzieży informacje o przebiegu rekrutacji do służby w Policji. Zwrócili uwagę także na fakt, że policjanci nie pracują lecz pełnią służbę dbając o bezpieczeństwo mieszkańców niejednokrotnie z narażeniem swojego zdrowia i życia. Młodzieży wyjaśniono, że od policjantów wymaga się odpowiednich predyspozycji, rzetelności, sumienności i odporności na wiele trudnych sytuacji występujących w codziennej służbie. Uczniowie dowiedzieli się nie tylko o przywilejach mundurowych, ale również o trudach pełnionej przez nich służby.

W trakcie spotkania przypomniano młodzieży kto może ubiegać się o przyjęcie do służby, jakie musi spełnić wymagania oraz gdzie należy złożyć odpowiednie dokumenty.

Źródło: www.glubczyce.policja.gov.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Wprowadź swoje imię

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.