Podsumowanie świątecznego weekendu

Jak co roku w trakcie weekendu wielkanocnego nad bezpieczeństwem podróżujących czuwali głubczyccy policjanci

0

Jak co roku w trakcie weekendu wielkanocnego nad bezpieczeństwem podróżujących czuwali głubczyccy policjanci


Funkcjonariusze kontrolowali nie tylko trzeźwość i prędkość z jaką poruszali się kierujący, ale zwracali też uwagę na to, czy dzieci przewożone były w fotelikach. Funkcjonariusze sprawdzili trzeźwość ponad 400 kierowców.

Podczas czterodniowej akcji wzmożone patrole ruchu drogowego czuwały nad bezpieczeństwem zarówno na głównych ciągach komunikacyjnych jak i drogach lokalnych. Funkcjonariusze zwracali uwagę na stan trzeźwości kierowców, stan techniczny pojazdów, prędkość pojazdów, bezpieczeństwo przewożonych pasażerów oraz pieszych.

Podczas prowadzonej akcji funkcjonariusze sprawdzili stan trzeźwości ponad 400 kierowców. Wśród tej grupy skontrolowanych, Policjanci ujawnili jedną osobę kierującą motorowerem w stanie nietrzeźwości, która pomimo licznych apeli oraz zaostrzających się konsekwencjach prawnych odważyła się kierować na tzw. „podwójnym gazie”. Długi weekend na drogach naszego powiatu minął bezpiecznie. Od piątku do poniedziałku odnotowaliśmy dwie kolizje drogowe, w których nikt nie odniósł obrażeń. Policjanci nie odnotowali także incydentów związanych z „lanym poniedziałkiem”.

Świąteczny weekend należy więc uznać za wyjątkowo bezpieczny.

Źródło: www.glubczyce.policja.gov.pl

Poprzedni artykułPromowali zawód policjanta
Następny artykułMistrzostwa Polski Województw Drużyn Mieszanych w badmintonie
Wydarzenia, newsy, wywiady, fotorelacje z gminy Głubczyce. Portal współpracuje z miesięcznikiem "Głos Głubczyc" i TV Pogranicze. TwojeGlubczyce.pl to Twój portal regionalny! Jeśli masz informację o ciekawym wydarzeniu, napisz! kontakt@twojeglubczyce.pl tel.: +48 600 806 804