W dniu 10 marca 2016 r. w Urzędzie Miejskim w Głubczycach odbyło się Podsumowanie Harcerskiej Akcji Zimowej 2016 połączone z obchodami Dnia Myśli Braterskiej


Gościem honorowym był Komendant Śląsko-Małopolskiego Oddziału Straży Granicznej w Raciborzu płk SG Jacek Gartman, wśród zaproszonych gości byli również Radny Sejmiku Wojewódzkiego Pan Zbigniew Ziółko, Wicestarosta Głubczycki Pani Anita Juchno, Burmistrz Głubczyc i zarazem Przewodniczący Rady Przyjaciół Harcerstwa Pan Adam Krupa, Przewodniczący Rady Miejskiej Pan Kazimierz Naumczyk, Komendant Policji Pani insp. Joanna Paruszewska, Komendant Ochotniczych Straży Pożarnych Dh. Mateusz Szymuś, członkowie Rady Przyjaciół Harcerstwa, grono instruktorskie Komendy Hufca ZHP, nauczyciele, zuchy, harcerki oraz harcerze biorący udział w HAZ 2016.

Tegoroczna Akcja Zimowa odbyła się na bazie „Sali pod Aniołem” w Ratuszu Miejskim, Szkoły Podstawowej nr 2 oraz Hali sportowej ZOKIS. W akcji udział wzięło ok. 1500 dzieci i młodzieży, szczególnym zainteresowaniem cieszyły się wyjazdy na lodowisko do Pszowa oraz zabawy integracyjne na wspólnych biwakach i grach terenowych. Dzięki pomocy finansowej Urzędu Miejskiego w Głubczycach oraz sponsorów mogliśmy przeprowadzić tak duże przedsięwzięcie. Nieoceniona okazała się także pomoc 10 Opolskiej Brygady Logistycznej w Opolu, Śląsko – Małopolskiego Oddziału Straży Granicznej w Raciborzu, Komendy Powiatowej Policji oraz Jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych. Komendant Związku Harcerstwa Polskiego wraz z władzami miasta złożył na ręce instruktorów ZHP, nauczycieli oraz harcerzy podziękowania i wyróżnienia za trud i pracę, jaką włożyli oni w przygotowanie i przeprowadzenie Harcerskiej Akcji Zimowej 2016. Komenda Hufca podziękowała także dyrektorom szkół oraz przedstawicielom OSP z Bogdanowic i Zopowych wręczając Statuetkę „Niezawodni”, a także naszym długoletnim przyjaciołom i sponsorom składając na ich ręce statuetki „Dar Serca” i „Przyjaciel Związku Harcerstwa Polskiego”.

Z tego miejsca pragniemy jeszcze raz podziękować za tak udaną akcję i życzyć sobie oraz wszystkim jej uczestnikom sukcesów w kolejnym roku.

Z harcerskim pozdrowieniem
Czuwaj!

Komenda Hufca ZHP w Głubczycach

Poprzedni artykuł“Minimalizm” – fotorelacja
Następny artykułPromowali zawód policjanta
Wydarzenia, newsy, wywiady, fotorelacje z gminy Głubczyce. Portal współpracuje z miesięcznikiem "Głos Głubczyc" i TV Pogranicze. TwojeGlubczyce.pl to Twój portal regionalny! Jeśli masz informację o ciekawym wydarzeniu, napisz! kontakt@twojeglubczyce.pl tel.: +48 600 806 804