Przedstawiamy obszerną fotorelację z programu artystycznego M. Farasiewicz z okazji Dnia Kobiet


Przedstawienie odbyło się 8 marca w Miejskim Ośrodku Kultury w Głubczycach. Barwna scenografia, rekwizyty, stroje przygotowane i dobrane z dużym zaangażowaniem – tętniące ciepłymi kolorami. Wszystko to bardzo dobrze współgrało z wyjątkowo lekką i miłą atmosferą spotkania.

Zaprezentowany repertuar piosenek, pełna uśmiechu i werwy gra aktorska, bardzo dobry kontakt z publicznością stworzyły wyjątkowe i bardzo miłe wydarzenie, które z pewnością było świetnym prezentem dla wszystkich kobiet znajdujących się na Sali Widowiskowej MOK w Głubczycach.

Gratulujemy organizatorom i wykonawcom udanego, lekkiego i jakże kolorowego eventu!

Redakcja TG

BYĆ KOBIETĄ…

… to tytuł jakże widowiskowego programu poetycko – muzycznego, który miał miejsce 8 marca br. o godz. 1900 w sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury w Głubczycach, a dedykowany Paniom z okazji ich święta.

Wyreżyserowany przez Marię Farasiewicz przybrał formę swoistego musicalu czy też teatru piosenki.

Wykonawcy tego przedsięwzięcia, czyli Grupa Estradowa MOK oraz teatr Tradycja ZSM, przenieśli widza w czarujący, pełen uroku, tajemnic i prywatności świat kobiet, pokazując różne oblicza i odcienie kobiecości w tym: zmysłowość, subtelność, delikatność, przewrotność…

Na tle bogactwa rekwizytów i kostiumów, jak i zapierającej dech buduarowo-kawiarnianej scenografii w klimacie retro wybrzmiały największe przeboje z motywem kobiet, począwszy od lat 20. i 30. ubiegłego stulecia po współczesne, przy ciekawej aranżacji i akompaniamencie klawiszowym Mariana Bażyńskiego. Wśród nich: „Za zdrowie pań” z repertuaru Edwarda Hulewicza, „Brunetki, blondynki” Jana Kiepury, „Sex appeal” Eugeniusza Bodo, „Bo najwięcej witaminy…” Andrzeja Rosiewicza, „Babę zesłał Bóg” Renaty Przemyk, „Tak bym chciała damą być” Maryli Rodowicz, tytułowa „Być kobietą” Alicji Majewskiej i inne. Bogactwo treści i formy!

Oto złożoność natury kobiecej wypłynęła z wierszy wielkich poetów, a mianowicie Adama Mickiewicza, Juliana Tuwima czy Władysława Broniewskiego, a także z domorosłych tekstów głubczyckich twórców: Marii Farasiewicz, Franciszki Delanowskiej oraz Ryszarda Baranowskiego.
Licznie zgromadzona, wdzięczna i żywiołowo reagująca publiczność owacjami na stojąco nagrodziła naszych artystów. Był więc biss!

W musicalu wystąpili: Natalia Chaszczewska, Maria Farasiewicz, Bernadeta Nędza-Jung, Beata Krzaczkowska, Witold Dereń, Kamil Kaźmierczak i Mietek Zając.

Redakcja ZSM

Poniżej przedstawiamy galerię foto.

 

Poprzedni artykułMistrzostwa Polski Województw Drużyn Mieszanych w badmintonie
Następny artykułWiadomości TV Pogranicze 2016.03.22
Wydarzenia, newsy, wywiady, fotorelacje z gminy Głubczyce. Portal współpracuje z miesięcznikiem "Głos Głubczyc" i TV Pogranicze. TwojeGlubczyce.pl to Twój portal regionalny! Jeśli masz informację o ciekawym wydarzeniu, napisz! kontakt@twojeglubczyce.pl tel.: +48 600 806 804