Prawa jazdy zatrzymane za prędkość

Policjanci z głubczyckiej drogówki w miniony weekend zatrzymali dwóch kierujących, którzy w obszarze zabudowanym przekroczyli dozwoloną prędkość

0

Policjanci z głubczyckiej drogówki w miniony weekend zatrzymali dwóch kierujących, którzy w obszarze zabudowanym przekroczyli dozwoloną prędkość


Za popełnione wykroczenie mężczyźni zostali ukarani mandatem karnym, a także zatrzymano im prawo jazdy na 3 miesiące.

W piątek (4.03) około godziny 17.30 w miejscowości Nowe Gołuszowice policjanci ruchu drogowego zatrzymali osobowego Volkswagena. Przyczyną kontroli drogowej była prędkość kierującego. Samochodem kierował 28-letni mieszkaniec powiatu głubczyckiego, mężczyzna poruszał się w obszarze zabudowanym z prędkością 105 km/h.

Następnego dnia (5.03) około  godz. 15:20 w miejscowości Nowa Cerekwia, Funkcjonariusze zatrzymali samochód marki Audi za kierownicą siedział 39-latek. Kierowca pomimo ograniczenia do 50 km/h, jechał 101 km/h.

Każdy z kierujących za popełnione wykroczenie otrzymał mandat karny i 10 punktów. Zatrzymano im także prawo jazdy na 3 miesiące.

Przypominamy!

Kierujący pojazdem, który przekroczy dozwoloną prędkość o więcej niż 50 km/h w obszarze zabudowanym, musi liczyć się z odebraniem prawa jazdy na 3 miesiące. Jeżeli taka osoba w dalszym ciągu będzie prowadzić pojazd bez uprawnień, 3 miesięczny okres, będzie przedłużony do 6 miesięcy.

Jeśli kierowca pomimo tego wsiądzie za kierownicę, starosta wyda decyzję o cofnięciu uprawnień do kierowania pojazdem. Aby je odzyskać trzeba będzie spełnić wszystkie wymagania stawiane osobom, które po raz pierwszy ubiegają się o prawo jazdy.

Źródło: www.glubczyce.policja.gov.pl
Poprzedni artykułŻyczenia
Następny artykułWiadomości TV Pogranicze 2016.03.08
Wydarzenia, newsy, wywiady, fotorelacje z gminy Głubczyce. Portal współpracuje z miesięcznikiem "Głos Głubczyc" i TV Pogranicze. TwojeGlubczyce.pl to Twój portal regionalny! Jeśli masz informację o ciekawym wydarzeniu, napisz! kontakt@twojeglubczyce.pl tel.: +48 600 806 804