Napad na kolekturę

0

Policjanci z Kietrza zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o napad


Zdaniem funkcjonariuszy, jeden z zatrzymanych wszedł do kolektury i przedmiotem przypominającym broń palną sterroryzował obsługę. W tym czasie, na zewnątrz czekał drugi z mężczyzn. Obaj zostali tymczasowo aresztowani na 3 miesiące. Może im grozić nawet do 15 lat więzienia.

Do napadu na kolekturę doszło 18 lutego tego roku w Kietrzu. Kilka minut po godzinie 18:00, do placówki wszedł mężczyzna w kominiarce, który przedmiotem przypominającym broń, zagroził pracownikowi i zażądał wydania pieniędzy. Po ich zabraniu uciekł.
Policjanci z Kietrza, natychmiast po zgłoszeniu, pojawili się na miejscu. Śledczy ustalili, że w napadzie brało udział dwóch mężczyzn.

Technicy kryminalistyki oraz policjanci z wydziału dochodzeniowo – śledczego zabezpieczyli ślady i przesłuchali świadków. Równolegle inna grupa policjantów, prowadziła już poszukiwania za osobami odpowiedzialnymi za to przestępstwo. Funkcjonariusze, jako jednego ze sprawców, wytypowali 43-letniego mieszkańca powiatu głubczyckiego. Kilka godzin później w ręce policjantów wpadł drugi podejrzany o napad 20-latek. To również mieszkaniec powiatu.

Mężczyźni usłyszeli zarzut rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia, za co może im grozić nawet do 15 lat więzienia. Na wniosek prokuratury nadzorującej sprawę, sąd tymczasowo aresztował mężczyzn na 3 miesiące.

Źródło: www.glubczyce.policja.gov.pl
 
Poprzedni artykułNieskradzione.pl – Projekt KGP i BIK
Następny artykułInformacja dla rolników
Wydarzenia, newsy, wywiady, fotorelacje z gminy Głubczyce. Portal współpracuje z miesięcznikiem "Głos Głubczyc" i TV Pogranicze. TwojeGlubczyce.pl to Twój portal regionalny! Jeśli masz informację o ciekawym wydarzeniu, napisz! kontakt@twojeglubczyce.pl tel.: +48 600 806 804