W Urzędzie Miejskim w Głubczycach odbyło się spotkanie dotyczące ochrony klimatu i gospodarki niskoemisyjnej na terenie Gminy Głubczyce


W związku z przystąpieniem Gminy Głubczyce do opracowania „Planu Gospodarki Niskoemisyjnej (PGN) dla Gminy Głubczyce oraz Programu Ograniczenia Niskiej Emisji (PONE) dla Gminy Głubczyce” w dniu 15.01.2016 r. w Urzędzie Miejskim w Głubczycach odbyło się spotkanie dotyczące ochrony klimatu i gospodarki niskoemisyjnej na terenie Gminy Głubczyce.

Przedsiębiorstwo Ochrony Środowiska EKOPOMIAR Henryk Lemieszek z Gliwic – opracowujący „Plan Gospodarki Niskoemisyjnej (PGN) dla Gminy Głubczyce oraz Program Ograniczenia Niskiej Emisji (PONE) dla Gminy Głubczyce” przedstawiło projekty powyższych opracowań, których celem jest określenie możliwości zrównoważonego energetycznie i ekologicznie rozwoju lokalnego, a co za tym idzie poprawienie jakości powietrza i komfortu życia mieszkańców.

Dzięki temu opracowaniu, gmina będzie mogła pozyskiwać środki ze źródeł pozabudżetowych na działania zmierzające do osiągnięcia celów pakietu klimatyczno-energetycznego Europy, dotyczących m.in. zastosowania technologii ograniczających emisję oraz zmniejszenia zużycia energii z zakresu tj. termomodernizacji budynków, montażu urządzeń energooszczędnych, wymiany ogrzewania na ekologiczne itd.

W spotkaniu uczestniczyła również Pani Barbara Lesik – specjalista d/s doradztwa energetycznego z Wojewódzkiego Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Opolu, która przedstawiła możliwości wsparcia finansowania w perspektywie 2014-2020 dla przedsiębiorców, wspólnot mieszkaniowych, jednostek samorządowych.

Źródło: Materiał redakcyjny GG / red. Jan Wac
Poprzedni artykułBeskidzkie kolędowanie
Następny artykułTurniej dzieci i żaków
Wydarzenia, newsy, wywiady, fotorelacje z gminy Głubczyce. Portal współpracuje z miesięcznikiem "Głos Głubczyc" i TV Pogranicze. TwojeGlubczyce.pl to Twój portal regionalny! Jeśli masz informację o ciekawym wydarzeniu, napisz! kontakt@twojeglubczyce.pl tel.: +48 600 806 804