KPPSP Głubczyce – informacja o zdarzeniach

Informacja o zdarzeniach KPPSP w Głubczycach

0

W okresie od 1 do 10 stycznia odnotowaliśmy 13 zdarzeń i było to 7 miejscowych zagrożeń i 6 pożarów


Dnia 5 stycznia po godz. 13.00 doszło do pożaru w mieszkaniu w miejscowości Włodzienin-Kolonia. Po przybyciu na miejsce zastępów straży stwierdzono iż pali się wyposażenie mieszkania (łóżko, fotel). Podano jeden prąd wody w natarciu na wyposażenie mieszkania a następnie mieszkanie oddymiono. W wyniku tego pożaru nikt z lokatorów nie ucierpiał.

Dnia 7 stycznia przed południem w Nowej Cerekwii doszło do wypadku dwóch samochodów osobowych marki Opel i Daewoo. W wyniku tego zdarzenia jedną osobę z samochodu Daewoo zabrano do szpitala natomiast pozostałe osoby nie wymagały hospitalizacji. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu dopływu prądu z akumulatorów w pojazdach, odcięciu dopływu gazu LPG w samochodzie Daewoo, kierowaniu ruchem na drodze wojewódzkiej.

Dnia 10 stycznia z niewyjaśnionych przyczyn na trasie Michałkowice-Bliszczyce doszło do dachowania samochodu osobowego marki Daewoo. Kierującemu pojazdem pierwszej pomocy udzielił ZRM, który zabrał poszkodowanego do szpitala. Dalsze działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu dopływu prądu z akumulatora oraz usunięciu pozostałości powypadkowych z drogi.

Pozostałe zdarzenia w tym okresie to m.in.:
– pożary sadzy w kominach,
– pomiar stężenia gazów niebezpiecznych w mieszkaniu,
– pożary śmietników.

Rzecznik prasowy Komendy Powiatowej PSP w Głubczycach kpt. Waldemar Hołownia

Źródło: Materiał KPPSP przesłany na kontakt@twojeglubczyce.pl
Poprzedni artykułMikrofon dla wszystkich!
Następny artykułDyskusyjny Klub Książki
Wydarzenia, newsy, wywiady, fotorelacje z gminy Głubczyce. Portal współpracuje z miesięcznikiem "Głos Głubczyc" i TV Pogranicze. TwojeGlubczyce.pl to Twój portal regionalny! Jeśli masz informację o ciekawym wydarzeniu, napisz! kontakt@twojeglubczyce.pl tel.: +48 600 806 804