6 stycznia br. o godz. 18:00 w wypełnionym po brzegi kościele o.o. Franciszkanów w Głubczycach odbył się koncert kolędowo-pastorałkowy pt. „Jakaż to gwiazda błyszczy na Wschodzie” w wykonaniu Grupy Estradowej i teatru TRADYCJA ZSM pod kierownictwem Marii Farasiewicz


Zespół przybył tu po raz kolejny na zaproszenie Ojca Gwardiana – Aureliusza Kułakiewicza, by w scenerii franciszkańskiej szopki ofiarować Bożej Dziecinie swój program poetycko-muzyczny, wyśpiewać Jej chwałę, oddać pokłon i cześć.

W godzinnym, jakże bogatym treściowo programie wybrzmiały utwory śpiewane i wierszowane, w tym także autorstwa Marii Farasiewicz napisane na tę okoliczność. Dominowały współczesne, polskie pastorałki, lecz nie mogło zabraknąć tradycyjnych, tematycznych kolęd. Motywem przewodnim występu byli trzej mędrcy ze Wschodu, których tajemnicza kometa przywiodła do Betlejemskiej Stajenki. Do ich postaci nawiązywał niejednokrotnie Mietek Zając – aktor teatru TRADYCJA, który jako narrator i solista wcielił się w postać górala, doskonale posługując się gwarą podhalańską. Na twarzach wielu widzów można było dostrzec łzy i wzruszenie.

Dodatkowym walorem koncertu były niewątpliwie ciekawe aranże muzyczne akompaniującego na instrumentach klawiszowych Mariana Bażyńskiego.

Zwieńczenie całości stanowił symboliczny znak pokoju odśpiewany wspólnie z wiernymi przy jednoczącym uścisku dłoni.

Wdzięczna publiczność owacjami na stojąco i gromkimi brawami, którym nie było końca, nagrodziła wykonawców, a Ojciec Gwardian ciepłymi słowy serdecznie podziękował za to przedsięwzięcie artystyczne i zaprosił zespół na następny występ.

A w koncercie wystąpili: rodzeństwo – Maria Farasiewicz i Wiesław Wierzba, Beata Krzaczkowska, Natalia Chaszczewska, Witold Dereń oraz wspomniani wcześniej Marian Bażyński i Mietek Zając; pomoc akustyczno-techniczna – Rafał Zwarycz.

Redakcja ZSM

Poprzedni artykuł“W obiektywie” – Koncert Noworoczny 2016 [FOTO]
Następny artykułRzecz Powiatowa / 2016 styczeń
Wydarzenia, newsy, wywiady, fotorelacje z gminy Głubczyce. Portal współpracuje z miesięcznikiem "Głos Głubczyc" i TV Pogranicze. TwojeGlubczyce.pl to Twój portal regionalny! Jeśli masz informację o ciekawym wydarzeniu, napisz! kontakt@twojeglubczyce.pl tel.: +48 600 806 804