W Głubczycach 19-20 grudnia na hali ZOKiS odbyły się Drużynowe Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych i Młodzików Młodszych w badmintonie


Nasz klub przystąpił do turnieju wystawiając trzy drużyny: juniorów młodszych, młodzików młodszych oraz młodziczek młodszych. Zmagania na hali trwały dwa dni i przyniosły sporo emocji, które udzielały się zawodnikom, trenerom oraz zgromadzonym kibicom. Znakomicie wystąpili juniorzy młodsi, którzy dotarli do finału i po dramatycznym boju zwycieżyli potencjalnego faworyta do złotego medalu klub Hubertus Zalesie Górne 3:2.

Młodzicy młodsi nie chcieli być gorsi od swoich starszych kolegów i także dotarli do finału w którym pewnie zwyciężyli swoich sąsiadów z Kedzierzyna-Koźla 3:0 zapewniając sobie Drużynowego Mistrza Polski.

Podsumowując imprezę podobnie jak w Białymstoku Technik okazał się najlepszym klubem zdobywając dwa złote medale. W składzie Technika w kategorii juniora młodszego tytuł zdobyli: Jakub Gireń, Kordian Kobylnik, Maciej Siemiginowski, Michał Bienia, Bartosz Gałązka, Maciej Matusz. Młodzicy Młodsi – Szymon Ślepecki, Jakub Mazur, Mateusz Golas.

Przemysław Krawiec

Źródło: Materiał nadesłany na kontakt@twojeglubczyce.pl
Poprzedni artykułSpotkanie wigilijne w OHP
Następny artykułTaekwondo w Głubczycach w 2015 r.
Wydarzenia, newsy, wywiady, fotorelacje z gminy Głubczyce. Portal współpracuje z miesięcznikiem "Głos Głubczyc" i TV Pogranicze. TwojeGlubczyce.pl to Twój portal regionalny! Jeśli masz informację o ciekawym wydarzeniu, napisz! kontakt@twojeglubczyce.pl tel.: +48 600 806 804