Szkoła Podstawowa z Oddziałem Przedszkolnym w Uciechowicach, zaprasza dzieci, młodzież i rodziny z terenu Polski, Czech, Słowacji, Niemiec, Ukrainy do udziału w VII Międzynarodowej Wystawie Szopek “Moja Szopka”


W dniach od 19 grudnia 2015 r. do 23 stycznia 2016r. w Szkole Podstawowej w Uciechowicach z Oddziałem Przedszkolnym odbędzie się VII Międzynarodowa Wystawa Szopek Bożonarodzeniowych „Moja Szopka”.

Pokaz ten stał się już coroczną tradycją naszego regionu. Tegoroczną Wystawę Patronatem objęli: Biskup Opolski Andrzej Czaja, Zofia Krzykowska – dyrektor Muzeum w Tarnowskich Górach, Irena Twardoch – Muzeum Miejskie w Rudzie Śląskiej, Biskup Ostrawsko-Opawski František Lobkowicz, Sebastian Baca – Wójt Gminy Branice, Aleksander Świeykowski – senator VIII Kadencji, Powiatowe Muzeum Ziemi Głubczyckiej, Marian Pospiszel TV Głubczyce.

W tym roku nadesłano ponad 400 szopek z całej Polski – od morza aż do gór, a także z Czech, Niemiec i Holandii. Być może również będziemy mogli obejrzeć szopki z Ukrainy. Prace wykonane są przeróżnymi, a w wielu przypadkach także niezwykle innowacyjnymi technikami artystycznymi. Ekspozycja jest przepełniona pięknem i różnorodnością. Można powiedzieć, że prezentowane są tu prawdziwe dzieła sztuki i choć to już siódma edycja wystawy to niezwykła pomysłowość i kreatywność uczestników sprawiają, że za każdym razem jest w niej coś intrygującego, niesamowitego, zaskakującego.

Dodatkowo całe „przedsięwzięcie” niesie ze sobą ważne cele – uczy integracji i edukuje kulturalnie dzieci i młodzież, a poza tym wskazuje i wszczepia w nas bożonarodzeniowe tradycje.

Ekspozycję można będzie oglądać do 23 stycznia 2016 roku, kiedy to odbędzie się zakończenie wystawy oraz rozdanie nagród laureatom. Najciekawsze szopki zostaną nagrodzone w pięciu kategoriach: przedszkolacy, dziecięca do 13 lat, młodzieżowa 14-19 lat, szopka rodzinna, dorośli.

Organizatorami wystawy są: Teresa Grabowska Dyrektor Szkoły Podstawowej w Uciechowicach z Oddziałem Przedszkolnym oraz Jiří Cvešper z Czech – Czeskie Stowarzyszenie Szopkarzy, członek Światowej Federacji Szopkarzy.

Wystawę zwiedzać można codziennie do 23 stycznia 2016 r. (nawet w dni wolne od pracy czy też popołudniu). Wystarczy zadzwonić pod numer tel. dyrektor Szkoły Podstawowej – Teresa Grabowska 697 946 961

Źródło: Materiał redakcyjny GG / red. Jan Wac

 

Poprzedni artykułNowa Sala Ślubów w Urzędzie Stanu Cywilnego w Głubczycach
Następny artykuł“Pomyśl – mogło być zupełnie inaczej…”
Wydarzenia, newsy, wywiady, fotorelacje z gminy Głubczyce. Portal współpracuje z miesięcznikiem "Głos Głubczyc" i TV Pogranicze. TwojeGlubczyce.pl to Twój portal regionalny! Jeśli masz informację o ciekawym wydarzeniu, napisz! kontakt@twojeglubczyce.pl tel.: +48 600 806 804