XV Finał Szlachetnej Paczki za nami

Przez dwa dni 12-13.12.2015 r. wolontariusze dzięki uprzejmości osób które pomagały w transporcie dostarczyli prezenty do 22 rodzin w Powiecie Głubczyckim

0

Przez dwa dni 12-13.12.2015 r. wolontariusze dzięki uprzejmości osób które pomagały w transporcie dostarczyli prezenty do 22 rodzin w Powiecie Głubczyckim. Darczyńcy obdarowali 13 rodzin w Gminie Głubczyce, 4 w Gminie Baborów, 2 w Gminie Kietrz, 3 w Gminie Branice


Prezenty które otrzymały rodziny były niejednokrotnie bardzo okazałe. Rodziny otrzymały kuchenki gazowe, pralki, lodówki, odkurzacze, miksery, roboty kuchenne. Ponadto mnóstwo żywności, odzieży, środków czystości, zabawek dla dzieci i gier, przyborów szkolnych i wiele, wiele innych przedmiotów. Wszyscy obdarowani byli bardzo szczęśliwi z otrzymanych prezentów i bardzo wdzięczni zarówno Darczyńcom, którzy przygotowywali dla nich paczki jak również wolontariuszom i instytucjom którzy dostrzegli ich trudną sytuację.

Radości było co nie miara, łzy szczęścia lały się strumieniami a wszystkiego co się działo żadne słowa nie są w stanie odzwierciedlić. Wszystkim którzy sprawili iż najbliższe Święta Bożego Narodzenia będą dla nich radosne z całego serca dziękują.

Tradycją Szlachetnej Paczki jest spotkanie wolontariuszy wraz z Darczyńcami i innymi osobami które pomagały podczas XV edycji Szlachetnej Paczki. Po dostarczeniu paczek do wszystkich 22 rodzin 13.12.2015 r. w godzinach popołudniowych w głubczyckiej kawiarni Biała Czarna miała miejsce Wigilia Szlachetnej Paczki Rejonu Powiatu Głubczyckiego, z której prezentujemy fotograficzny reportaż.

Podczas spotkania wolontariusze, opowiadali o spotkaniu z rodzinami, ich reakcjach, szczęściu, łzach i o tym dlaczego warto pomagać innym. Myślę, że każdy z wolontariuszy jest przekonany o tym, że przekazali rodzinom mnóstwo pozytywnej energii, która pozwoli im coś zmienić w swoim życiu.

Hasłem przewodnim Szlachetnej Paczki: Jeden za wszystkich wszyscy za jednego, zakończyło się spotkanie i wszyscy po pracowitych ostatnich miesiącach udali się do swoich domów, mam nadzieję że w poczuciu tego iż zrobili coś wyjątkowego.

Mariusz Mróz

Źródło: Materiał nadesłany na kontakt@twojeglubczyce.pl

 

Poprzedni artykułUczniowie “Rolniczaka” na seminariach w Opolu
Następny artykułDrużynowe Mistrzostwa Polski w badmintonie
Wydarzenia, newsy, wywiady, fotorelacje z gminy Głubczyce. Portal współpracuje z miesięcznikiem "Głos Głubczyc" i TV Pogranicze. TwojeGlubczyce.pl to Twój portal regionalny! Jeśli masz informację o ciekawym wydarzeniu, napisz! kontakt@twojeglubczyce.pl tel.: +48 600 806 804