Jechał autem mając 2‰ alk. we krwi

Kierowca osobowego daewoo stracił prawo jazdy. Mężczyzna kierował mając 2 promile alkoholu w organizmie

0

Kierowca osobowego daewoo stracił prawo jazdy. Mężczyzna kierował mając 2 promile alkoholu w organizmie


57-latka zatrzymał policjant, który był po służbie. Wcześniej mężczyzna ścinał zakręty i omal nie zderzył się z autem funkcjonariusza. Gdy tylko samochód mieszkańca powiatu zatrzymał się, policjant natychmiast uniemożliwił mu dalszą jazdę.

Do zdarzenia doszło w niedziele po południu. Policjant, który po służbie jechał drogą pomiędzy Kietrzem, a Chruścielowem zauważył, jak z przeciwka wprost na niego jedzie osobowe daewoo. Funkcjonariusz natychmiast skręcił i zjechał na pobocze.

Podejrzewając, że kierowca może być nietrzeźwy natychmiast za nim ruszył i powiadomił o całym zdarzeniu dyżurnego policji w Głubczycach. Gdy tylko daewoo zatrzymało się na posesji, funkcjonariusz natychmiast uniemożliwił kierowcy dalszą jazdę.

Mundurowi, którzy pojawili się po chwili na miejscu sprawdzili stan trzeźwości 57-latka z daewoo. Mężczyzna miał 2 promile alkoholu w organizmie. Pijany kierowca stracił już prawo jazdy. Teraz może mu grozić do 2 lat więzienia, sądowy zakaz kierowania pojazdami, a także wysoka grzywna.

www.glubczyce.policja.gov.pl

Źródło: Podane do wiadomości publicznej na www.glubczyce.policja.gov.pl
Poprzedni artykułJarmark Świąteczny!
Następny artykułCzad – cichy zabójca
Wydarzenia, newsy, wywiady, fotorelacje z gminy Głubczyce. Portal współpracuje z miesięcznikiem "Głos Głubczyc" i TV Pogranicze. TwojeGlubczyce.pl to Twój portal regionalny! Jeśli masz informację o ciekawym wydarzeniu, napisz! kontakt@twojeglubczyce.pl tel.: +48 600 806 804