Na zamku w Lenarcicach [Zámek Linhartovy] (Czechy) odbył się niedawno jarmark świąteczny


Redakcja Twoich Głubczyc wybrała się na nie wraz z Państwem Katarzyną i Janem Wac, by zobaczyć jak Czesi obchodzą tego typu wydarzenia u siebie. Naprawdę było warto! Byliśmy mile zaskoczeni tak liczną frekwencją przybyłych z okolicznych miast i wiosek. Tym bardziej, że wstęp na jarmark był płatny (20 KC), a sam zamek jest umiejscowiony zdecydowanie na uboczu – co mogło być problemem dla osób będących pierwszy raz w tej okolicy.

Mieliśmy okazję zobaczyć rękodzieło artystyczne okolicznych twórców, w szczególności okazałe prace ceramiczne, szydełkowe, papier-mâché, carving, a także spróbować specjałów kulinarnych miejscowej kuchni: pysznych bramboraków (duże, grube placki ziemniaczane posmarowane omastą ze zmiażdżonych ząbków czosnku), wyśmienitych pieczonych na ruszcie, w tradycyjny sposób kasztanów jadalnych czy lokalnych serów. Na dziedzińcu wystawiali się też pszczelarze, było warzone grzane wino o wyjątkowym zapachu i aromacie.

Zapraszamy do zapoznania się z krótką relacją fotograficzną z tego wydarzenia.

Redakcja TG

Poprzedni artykułMikołaj w Sali pod Aniołem
Następny artykułChoinka w Głubczycach – Czy dotrwa do świąt?!
Wydarzenia, newsy, wywiady, fotorelacje z gminy Głubczyce. Portal współpracuje z miesięcznikiem "Głos Głubczyc" i TV Pogranicze. TwojeGlubczyce.pl to Twój portal regionalny! Jeśli masz informację o ciekawym wydarzeniu, napisz! kontakt@twojeglubczyce.pl tel.: +48 600 806 804