Niedziela 8 listopada, godz. 18.00 – zapraszamy na koncert zespołu “Cisza jak ta”. Miejsce: MOK w Głubczycach. Cena: 20 zł – przedsprzedaż / 30 zł – w dniu koncertu


Wśród zespołów folk-poetyckiego nurtu Krainy Łagodności trudno byłoby znaleźć zespół, który w krótkim czasie wydał 8 płyt i zagrał ponad 550 koncertów na scenach w całej Polsce. Od kilku lat grupa jest w nieustannej trasie koncertowej przemierzając kraj wzdłuż i wszerz, wszędzie spotykając się z gorącym odbiorem publiczności spragnionej wyjątkowych słów i niezwykle ciepłego, mądrego przekazu artystycznego.

Dynamiczny rozwój zespołu został w 2013 roku uhonorowany Pegazem Kultury, płyta „Nasze Światy” została uznana Poetycką Płytą Roku 2011 , a płyta – „Wuka” Poetycką Płytą Roku 2013. Zamieszczone utwory zespołu na portalu YouTube zostały odsłuchane w sumie ponad 11 milionów razy, a oficjalna strona grupy na portalu Facebook ma ponad 75.000 przyjaciół.

W 2014 roku zespół zdobył Nagrodę Publiczności Ogólnopolskiego Konkursu TVN, Radiowej Trójki i Skody , zdobywając głosami słuchaczy aż 9 z 10 pierwszych miejsc. A na koncertowym „pokładzie” Ciszy: trzy gitary, delikatna perkusja, flet, skrzypce, i cztery odmienne wokale splatające słowa i dźwięki w urozmaiconą całość.

Do tego zawsze towarzyszący zespołowi Juno – pies zespołowy, ulubieniec Publiczności w całym kraju, traktowany przez zespół i słuchaczy jako członek Ciszowej rodziny. Jesień 2015 to koncerty premierowe najnowszej płyty studyjnej zespołu.

Strony zespołu:
http://ciszajakta.art.pl/
https://www.facebook.com/ciszajakta

Linki do piosenek zespołu:
https://www.youtube.com/watch?v=eoaOSlGtBZk

https://www.youtube.com/watch?v=ykTAJTkJZQ4

https://www.youtube.com/watch?v=Sb0xnUTauAQ

Źródło: Na podstawie materiału nadesłanego przez MOK Głubczyce
Poprzedni artykułPowiatowe Zawody Strażackie
Następny artykułSzlachetna Paczka w Głubczycach
Wydarzenia, newsy, wywiady, fotorelacje z gminy Głubczyce. Portal współpracuje z miesięcznikiem "Głos Głubczyc" i TV Pogranicze. TwojeGlubczyce.pl to Twój portal regionalny! Jeśli masz informację o ciekawym wydarzeniu, napisz! kontakt@twojeglubczyce.pl tel.: +48 600 806 804